ЄС профінансував проєкт з подолання гендерних стереотипів в армії

Зі своїм життєвим правилом: «Роби все, що можеш з тим, що маєш і там, де ти є» курсантка гуманітарного факультету сержант Христина Бойчук вже шостий рік свого навчання в Академії Нацгвардії доносить свою позицію, помножену на сучасний і креативний підхід та досвід служби у військах. Так, крок за кроком, курсантка ще раз доводить, що зміни цілком реально впроваджувати, якщо вірити у свої сили та мати підтримку однодумців. А зовсім нещодавно Христина знову порадувала новиною, адже виграла грант на реалізацію свого авторського, менторського проєкту #ТІЩОЗМОГЛИ.

«Коли робиш щось уперше, зіштовхуєшся з проблемами, але це ще більше мотивує до відчуття, що я все зможу»— сержант Христина Бойчук

Проєкт #ТІЩОЗМОГЛИ протягом 2019-2020 років, уже пройшов апробацію на базі Академії Нацгвардії. Тоді участь у проєкті взяли більше 50-ти хлопців та дівчат, які здобувають освіту в навчальних закладах із посиленою військово-фізичною підготовкою Харкова. Ліцеїсти та ліцеїстки мали можливість розвинути практичні навички, необхідні для майбутнього військовослужбовця у рамках чотирьох курсів: ораторського, лідерського, гендерного та правового. Христина запевнила, що проєкт потребував багато фізичних та моральних затрат. Натомість, підтримка представників управління освіти Харківської області, керівництва Академії Нацгвардії та курсантів надали можливість реалізувати заплановане. Поряд з цим гвардійка не мала можливості залучити до участі професійних тренерів, ветеранів, менторів, волонтерів та волонтерок з інших міст України. Вихід знайшовся несподівано, а завдяки вродженій наполегливості Христини мрії стали реальністю.

«У Центрі гендерної культури проходив конкурс міні-грантів у рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді». Проєкт фінансується ЄС, а його метою стало розповсюдження ідей гендерної рівності та гендерної культури у Харківській області та на Сході України, – зазначила курсантка. – У рамкам проєкту нам виділили більше 100 тисяч гривень. Згідно з умовами гранту, необхідно до грудня 2020 року повністю реалізувати проєкт для представників середніх навчальних закладів з посиленою військово-фізичною підготовкою Харкова».

Христина Бойчук розповіла, що працювати над заповненням грантової заявки було досить непросто, адже це був її перший досвід. Найбільш складним моментом для дівчини виявилося складання та систематизація бюджету. Певну допомогу надавав Центр гендерної культури, шляхом проведення відеоконференцій та особистих консультацій. Оскільки у Харківській області було багато цікавих проєктів, спрямованих на досягнення гендерної рівності, то розгляд проєкту Христини тривав близько місяця, але всі переживання, за словами сержантки, були того варті.

«Коли робиш щось уперше, зіштовхуєшся з проблемами, але це ще більше мотивує до відчуття, що я все зможу, – наголосила Христина. – Ключовою метою проєкту є можливість надання дітям, які в майбутньому оберуть для себе професію захисника України, розуміння того, що їх чекає на службі. Необхідним також є надання інформації щодо рівності чоловіків та жінок військовослужбовців. Надзвичайно важливо, що наявність фінансування надає можливість підключити до участі професійних тренерів та менторів із всієї України, оскільки, тепер ми маємо можливість оплатити їх проживання і харчування. Впевнена, що їх досвід не залишить байдужим жодного учасника та стане прикладом для наслідування. Крім того, в перспективі, планується реалізація проєкту #ТІЩОЗМОГЛИ не тільки у Харкові, але й по всій Україні».

«Мої майбутні проєкти будуть спрямовані на те, щоб долати стереотипи»

З більшості заходів у яких брала участь, дівчина виділяє проєкт від Центру гендерної культури «Обирай за покликанням». Тоді Христина була тренеркою і протягом години розповідала школярам з Харкова та області про жінок на військовій службі, зокрема, тих, які й сьогодні перебувають на Сході України, а також жінок, які загинули під час виконання службових обов’язків в зоні проведення ООС.

У 2019 році Христина також стала учасницею унікальної лідерської програми “Амбасадори Цілей сталого розвитку”. Сьогодні вона є амбасадоркою у сфері гендерної рівності.

А зовсім нещодавно в житті Христини Бойчук сталася подія, яка ще раз дала зрозуміти, що вона правильному шляху. На День Незалежності України курсантці випала честь взяти участь у Марші захисників у Києві. Христина мала честь очолювати колону Жіночого ветеранського руху – це дівчата і жінки, які брали безпосередню участь в бойових діях на території ООС. Більше того, сержант стала членкинею Жіночого ветеранського руху.

Повертаючись до свого проєкту та зусиль, які довелося докласти, Христина Бойчук переконана, що це вагомий плюс у її особистій біографії.

«Написання гранту – дуже кропітка робота, яка надала мені вміння систематизувати величезну кількість інформації, а також ті можливості, які в мене є. Розумію, що без команди та людей-ентузіастів буде дуже важко, тож очікую на їх підтримку, – сподівається гвардійка. – Проєкт необхідно розвивати далі, бо він ще й наголошує на позиції рівний – рівному. Це можуть бути як заняття з курсантами та ліцеїстами, так і офіцерами з досвідом бойових дій та курсантами. Головне, що стираються бар’єри в комунікації, тож одні діляться досвідом, а інші його сприймають».

У планах амбітної Христини Бойчук вже вже є ідеї і про розвиток соціального проєкту щодо молодих сімей офіцерів-гвардійців. Він, ділиться дівчина, про взаємовідносини, дозвілля та побудову щасливих та перспективних сімей.

«Мої майбутні проєкти будуть спрямовані на те, щоб долати стереотипи. Треба йти до того, щоб максимально показати, що як чоловіки, так і жінки різні, але рівні у можливостях, а отже можуть однаково виконувати службові обов’язки. Головне – подолати бар’єр стереотипу, коли хтось має виключно готувати їжу на кухні, а хтось захищати Україну».

Джерело: Главное