ЄС профінансував розробку інтерактивної карти для людей з інвалідністю

Інтерактивна карта для людей з обмеженою мобільністю Provodnik допомагає знаходити найоптимальніші та найбезпечніші маршрути в містах України. Користувачі можуть самостійно додавати об’єкти на карту з фото та коментарями, а також оцінювати ступінь їхньої доступності.

Інфраструктура в Україні фактично виключає людей з обмеженою мобільністю з суспільного життя та політичних процесів. «90% пандусів встановлено неправильно, український транспорт майже повністю не пристосований для людей з інвалідністю, частина бізнесу робить об’єкти інклюзії аби було, і не замислюються, що це може бути травмонебезпечно», — каже Анна Крис, засновниця Provodnik.

Проживши декілька років в Ірландії, дівчина повернулася в Україну, і на контрасті життєвих умов народилася ідея проекту. Анна вирішила змінити ситуацію і створити карту, де можна не просто позначати доступні об’єкти інклюзії, а здійснити консолідацію українців шляхом об’єднання влади, бізнесу та громадянського суспільства.

AK and her team

Так вона потрапила на Хакатон від проекту Європейського Союзу “Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства”, в якому брали участь учасники з шести країн — Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Перша частина складалася з відбору ідей — в Києві. Згодом 30 проектів потрапили в Тбілісі на триденний Хакатон. Серед учасників були дизайнери, програмісти та люди з ідеями, на місці необхідно було сформувати команди. До Анни приєдналася дизайнерка з України та програміст з Білорусі. Голосування менторів та учасників вивело в фінал три найкращі проекти, серед них – PROVODNIK.

Останнім етапом стало голосування представників Європейського Союзу. З відривом у 52 бали від другого місця, команда отримала щорічну нагороду серед представників громадянського суспільства в області інноваційних ідей для розвитку суспільства — EU Digitalization for Civil Society Award.

PROVODNIK — це інтерактивна карта для людей з обмеженою мобільністю, яка допомагає знаходити найбільш оптимальні та безпечні маршрути в містах України, використовуючи дані, зібрані користувачами програми.

Карта допоможе прокладати маршрути між об’єктами з урахуванням доступності; самостійно додавати об’єкти на карту з фото та коментарями, а також оцінювати ступінь їх доступності для маломобільних груп населення за оціночною шкалою. Коли об’єкт отримує 10 негативних відгуків, система автоматично відправляє запит (скаргу) в відповідні держоргани.

Наразі нанесено більше 1500 об’єктів у Києві та Одесі. Юридичний підрозділ активно співпрацює з Київською міською державною адміністрацією та Одеською обласною державною адміністрацією. Також, команда проекту запустила YouTube канал про інклюзію в Україні. Вже доступні до перегляду інтерв’ю з паралімпійським чемпіоном Дмитром Фединою, засновницею громадської організації “Fight for right” Юлією Сачук та одним із співзасновників Urban Space 500 – Олегом Бардяком.

70

Детальніше — http://provodnik.online. Реєструйся та дій! Розширюй зону доступності з нами!

Джерело: Cases