Київський студент про навчання в Парижі за програмою Erasmus+

Програма Erasmus+ дає можливість українським студентам безкоштовно навчатись в кращих вищих навчальних закладах Європи. Такою можливістю скористався українець Сергій Мельникович.

Нещодавно Сергій Мельникович п’ять місяців навчався в одному з найпрестижніших закладів вищої освіти Європи – Інституті політичних досліджень у Парижі, більш відомому під назвою Sciences Po.

3B93DDB7-CA60-4E3E-8A79-98CBF59070C2.JPG
Хлопець скоро закінчить Києво-Могилянський університет caption

Скористатися можливостями програми вдалось лише з другої спроби, адже університети залишають за собою право відмовити аплікантам, навіть якщо український виш рекомендує студента.

До того ж Сергій не одразу вільно говорив англійською. Але ще на бакалавраті хлопець поставив собі за мету навчатися в Західній Європі і з третього курсу почав активно її опановувати, за кілька років досягнувши необхідного рівня.

Де мешкав Сергій

2A4FA92A-1CFD-40AD-93A3-25C5D15E7CE5.JPG
Винайняти житло в Парижі досить важкоer a caption

Університет не завжди надає житло. Так, Сергію довелось самостійно шукати помешкання, що зробити в Парижі непросто. Зрештою одна пані здала хлопцеві житло.Стипендія у 850 євро дозволила йому винайняти затишну студію в 10 хвилинах пішки від Тріумфальної арки та Єлисейських Полів.

Що вивчав Сергій в Парижі

Його найбільше цікавило міжнародне право й права людини. Саме тому одна з дисциплін, які Сергій обрав у Sciences Po, була “Військові конфлікти та глобальна безпека”, де розглядалися юридичні аспекти збройних конфліктів по всьому світі.

Міжнародне публічне право викладав юрист-міжнародник Макане Мбенґе (Makane Mbengue), який неодноразово відстоював інтереси багатьох держав у судових процесах.

“Він був дуже харизматичний, а його нетиповий підхід допоміг по-іншому поглянути навіть на речі, які я вже знав із Могилянки,” – підкреслив хлопець.

IMG_1085.jpg
Також в університеті Сергій студіював англійську та французьку мови

Вільна форма навчання

В університеті не було звичного поділу процесу навчання на лекції та семінари. Все навчання відбувається у форматі вільного спілкування.

“У мене не було жодного предмету, де від нас вимагали відповідати. Спілкування відбувалось винятково добровільно, у форматі бесіди й обміну думок. Незвичним було й те, що на кількох курсах оцінка залежала виключно від фінального іспиту, як в англійських університетах” – розповів студент.

Що ще пропонує університет? При університеті Science Pro діє багато асоціацій за інтересами, куди можна записатися. Крім того, є спеціальні заходи для іноземних студентів різних університетів Парижа: пікніки, вечірки, квести, тури містом, де можна було познайомитись з іншими “еразмусівцями”.

Що Сергію дала програма Erasmus+

7C51A1A9-4A93-49EF-920D-B7FA250AC57C.JPG
Знання, знайомства та досвід – саме таку відповідь дає хлопець

“Я по-новому відкрив для себе Європу, переглянув поняття європейських цінностей і замислився про те, чи завжди Україна відповідає цим стандартам,” – розповів Сергій.

Які переваги програми Erasmus+

  • студенти можуть поїхати до партнерського університету на термін від 3 місяців до одного року;
  • складені іспити з вивчених дисциплін зараховуються в рідному університеті без додаткового перескладання;
  • загалом програмою вже скористались майже 10 тисяч українців.
  • Детальні умови програми за посиланням.

Автор: Андрій Авраменко

Ресурс: 24 Канал