Запуск порталу державних послуг «Дія», створеного за кошти EGOV4Ukraine

На державному порталі «Дія» вже можна отримати 27 публічних послуг онлайн, зокрема – зареєструватися як фізична особа-підприємець, внести зміни в установчі документи, змінити діяльність та закрити ФОП, оформити довідку про несудимість, допомогу при народженні дитини або щомісячне відшкодування вартості послуг із догляду за дитиною до трьох років. Можна подати позов до суду, зареєструвати авто або отримати послуги, пов’язані із документами водія, оформити низку ліцензій, дозволів чи отримати витяги з реєстрів.

«Раніше переважна більшість цих послуг були розкидані по різних порталах, тож знайти їх було доволі проблематично. До того ж, їх оформлення було доволі складним та вимагало специфічних знань або сторонньої допомоги. Тож ми спростили процес отримання послуг, зробили його максимально зрозумілим для усіх та об’єднали їх на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг», – розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Такожна порталі можна перевірити інформацію про себе із п’яти державних реєстрів, для цього на порталі «Дія» необхідно зареєструватися у власному кабінеті. Це дані з таких електронних баз:

  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
  • Єдиний державний реєстр зареєстрованих транспортних засобів та їх власників Міністерства внутрішніх справ;
  • Державний земельний кадастр;
  • Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

У особистому кабінеті зараз доступні документи, що відображаються у мобільному додатку «Дія», – свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія. Згодом будуть доступні цифровий паспорт громадянина України у вигляді ID-картки та біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Також на порталі з’являться послуги з прописки дитини, послуги у сфері будівництва, соціального захисту та реєстрації юридичних осіб.

Для отримання послуги на порталі «Дія» необхідно мати електронний підпис, також можна авторизуватися за допомоги сервісу id.gov.ua.

Від 24 лютого 2020 року до 30 березня тривало бета-тестування порталу «Дія». За цей час було створено більше 800 кабінетів громадянина, відкрито 26 ФОП, закрито – 17, внесли зміни 87 користувачів.

Портал цілком створений на кошти міжнародних донорів та партнерів: проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge, проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» та проекту EGOV4UKRAINE програми U-LEAD з Європою.

Джерело: MediaSapiens