ЄС фінансує спорудження інтерактивних квест-кімнат на залишках палацу у Рівному

Над комплексом підземель у парку Шевченка будівельники облаштовують вхідну групу споруд, яка має першою зустрічати відвідувачів інтерактивної розваги. Зверху ці круглі форми будуть накриті надміцним склом, крізь яке людина не провалиться.

Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко Суспільному пояснив, що наразі в рамках реалізації проєкту будівельники “вилізли з-під землі” і займаються зовнішніми роботами.

93272a62974b5107

Після цього в комплексі приступлять до чистових. Як усе працює, рівняни побачать влітку цього року, однак конкретної дати, ані навіть місяця відкриття Тарас Максименко поки не називає з міркувань обережності.

Нагадаємо, проєкт “Таємничі підземелля Рівного” реалізують на ґрант Євросоюзу в розмірі 443 тисячі євро, ще 10%, – тобто 1,5 мільйона гривень, – мало дати місто. Раніше ініціатори облаштування підземель казали, що проект має бути повністю самоокупний, тож квест-кімнати для відвідувачів і туристів мають зробити настільки цікавими, щоб за це хотілось заплатити гроші.

Додамо, що скульптуру “Богатир”, яку планували перенести з цього місця вбік або ж забрати взагалі – вирішили все ж залишити на місці.

Щоб бачити, як там знизу – переходьте за посиланням:

Консультант проєкту “Таємничі підземелля Рівного” Анатолій Гайдамака:

– Концепція буде несподіваною. Я не хочу до кінця розкривати карти, але в Україні поки такого немає. Це буде контраст: що було і що стало, це якщо коротко. Людина повинна побачити, уявити, що ж було на цьому місці, яке життя, як виглядав палац. Ми не будемо його макет робити, але контраст того життя, яке було і що з ним зробила війна, і що з ним зробили люди – оце будуть показувати рештки цього фундаменту.

a1aa45ab7bd3b8b1

Начальник управління культури Рівного Тарас Максименко:

– Хочемо закцентувати увагу на тому, як була знищена пам’ятка – вона не пережила війну. Пан Анатолій вніс інтригу, насправді експозиція буде дуже цікавою. Їдуть з усієї України експонати, вони мають відображати ту добу, дуже багато експонатів саме з Рівного. Є унікальні експонати, ви побачите герб Любомирських, побачите вироби того часу, побачите реальні ноти Казиміра Любомирського (польський аристократ, композитор, син віце-губернатора Волині-ред.). Рівняни по-новому взнають дуже багато інформації про своє місто.

7a5ef62aa8de3857

Автори: Іван Марчук, Руслан Савуляк

Ресурс: Суспільне