ЄС виділив 900 тисяч євро на розвиток переміщеного Луганського медуніверситету

Сьогодні ми поговоримо про розвиток вишів-переселенців, а саме про те, що днями керівництво Луганського державного медичного університету та Представництво ЄС в Україні підписали дуже важливий проект.

1

Грант, який отримав університет,  суттєво покращить рівень матеріально-технічної бази  та значно вплине на життя та дозвілля студентів. Також поговоримо про підсумки  2019 року та про сподівання на Новий 2020 рік.

В Україні немає жодної людини, жодного закладу, жодної установи, яких би не торкнулася війна на Донбасі. Війна, яку нам нав’язала країна-агресор Росія. Майже два мільйони переселенців, які за фактом є біженцями від цієї клятої війни.

2

Серед вишів-переселенців опинився і ДЗ «Луганський державний медичний університет», який від початку війни розміщується у Рубіжному.

Місто Рубіжне стало новою домівкою для луганського університету, але і розташування університету саме у Рубіжному, позитивно впливає на соціально-економічне та культурне життя містян. Двосторонній рух: університет оновлює місто! Рубіжне – університетське місто, яке  молодіє!

В університеті працюють Заслужені діячі науки й техніки України, Заслужені лікарі України.

Створені наукові школи за сучасними напрямками медицини, які здійснюють важливі дослідження з урахуванням екології Донбасу та стану здоров’я населення Луганської області.

5

Студенти ведуть практичну діяльність на базі медичних закладів Луганщини, і перш за все, на базі некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».  Це до речі, ще один плюс у навчанні – бо вчити лікарів без належної бази, проводити навчання дистанційно просто неможливо.

Напередодні Нового року та Різдва Христового відбулася важлива подія, яка безсумнівно вплине на подальший розвиток матеріально-технічної бази та розширення міжнародного співробітництва, вплине на  покращення підготовки фахівців та проведення  наукових досліджень.

Йдеться про те, що днями було підписано Грантову угоду між ДЗ «ЛДМУ» та Представництвом ЄС в Україні в рамках реалізації проекту «Підтримка відновлення та розвитку Луганського державного медичного університету».

18 грудня 2019 року до університету завітали шановні гості від Представництва ЄС в Україні. Делегацію європейських дипломатів очувала  заступниця голови Представництва ЄС в Україні, доктор наук Анніка Вайдеманн.

7

 

Разом з нею приїхали керівник програми «Підтримка ЄС для сходу України» Станіслав Топольницький, радник з політичних питань Представництва ЄС в Україні Піт Блонд. Головною метою візиту у Рубіжне було знайомство з нашим університетом та підписання Грантової угоди. З боку  ДЗ «ЛДМУ» угоду підписав  ректор університету, професор Ігор Іоффе.

Як нам повідомила пані Анніка Вайдеманн,  згідно грантової угоди університет отримає фінансування від Європейського Союзу на реалізацію трирічного проекту «Підтримка відновлення та розвитку Луганського державного медичного університету».

Все почалося рік тому Представництво ЄС в Україні оголосило конкурс проектів «Підтримка ЄС для переміщених вищих навчальних закладів на сході України», в якому переміг проект ЛДМУ.

9

Як нас запевнили представники університету, проект було розроблено з урахуванням стратегії розвитку університету та потреб сучасної медичної та фармацевтичної освіти. Головним вектором діяльності за проектом є співпраця з країнами ЄС в питаннях гармонізації освіти.

Для налагодження освітньої та наукової діяльності університету передбачається оснащення сучасним обладнанням аудиторій, кабінетів, дослідницької лабораторії. Крім того, суттєві кошти спрямовані на розвиток студентського самоврядування.

Наш співрозмовник – ректор медичного університету – доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України  Ігор Володимирович Іоффе.

 

Раніше, за адресою, місто Рубіжне, вулиця Будівельників, 39 було розташоване професійно-технічне училище, яке раніше готувало кулінарів.

Йшли роки, приміщення було занедбане та знаходилося у непридатному для навчання стані.

Рішенням місцевої влади його було передано університету. І почалися дива! Буквально на очах тут відбувалися масштабні ремонтні роботи, були обладнанні нові навчальні аудиторії, кабінети, бібліотека.

Варто зазначити, що серед сьогоднішніх студентів можна зустріти хлопців та дівчат, які приїхали навчатися у Рубіжне із Західної та Центральної України, представників закордонних країн.

Особливо хотілося б наголосити на тому, що не залишилися без уваги і абітурієнти з тимчасово-окупованої території України.

В університеті працює освітній центр «Донбас-Україна», який здійснює допомогу при вступі даної категорії абітурієнтів. Для всіх студентів – Луганський державний медичний університет став – alma mater – тобто рідною матір’ю!

Автор: Володимир Сидоренко

Ресурс: Паралель-медіа