ЄС надав грант на розвиток «зеленого» виробництва підшипників

Сучасна металургія переважно використовує саме бронзові підшипники, а видобуток цього кольорового металу має суттєвий енергетичний і вуглецевий слід. Виробництво з металобрухту є економічно вигіднішим і менш шкідливим для здоров’я людей та довкілля. «Символ» переміг в грантовій програмі «Кліматичні інноваційні ваучери» від ЄБРР і ЄС, яку в Україні реалізовує Greencubator.

Компанія «Символ» робить металургію «зеленішою» шляхом заміни бронзи у виробництві підшипників ковзання повторним використанням вже виготовлених матеріалів, зокрема, чорного металобрухту. Добування бронзи для традиційних підшипників ковзання спричиняє значну кількість викидів CO2, а також забруднення довкілля іншими шкідливими речовинами. Підшипник ковзання від «Символу» не тільки скорочує викиди, але й коштує на 70-80% дешевше продуктів конкурентів саме завдяки економії ресурсів.

Продукти «Символа» відрізняються і терміном експлуатації, який в 4 рази більший ніж в аналогічних виробів з бронзи. В окремих випадках життєвий цикл підшипників з металобрухту може перевершувати аналоги і в 10 разів, завдяки індивідуальному підходу в розробці. Інженери компанії досліджують умови, в яких працюватиме конкретна серія підшипників, і проєктують вироби з оптимальними характеристиками для кожного замовлення. Підшипник ковзання може бути м’якшим або твердішим, залежно від параметрів обладнання, в якому він буде встановлений.

Додаткову витривалість продукти «Символа» отримують завдяки графіту, який утворюється з добавок у сталі під величезним тиском в процесі роботи прокатного стану. Графіт діє як природне мастило і зберігає підшипник, зменшуючи коефіцієнт тертя.

У 2019 році компанія запустила виробництво у Чернігові потужністю 300-500 тонн на рік. З останніх замовлень, отриманих «Символом», —  виготовлення 150 підшипників для «Ferrexpo AG», групи компаній, до якої входять і кілька гірничо-збагачувальних комбінатів у Полтавській області. Серед інших партнерів компанії — КБ «Південне», профільний холдинг ŽĎAS (Чехія).

Завдяки Кліматичному інноваційному ваучеру від ЄБРР та ЄС компанія «Символ» отримала патенти європейського зразка та підтвердила якість своїх продуктів відповідними сертифікатами.

Автор: Владислав Христофоров

Джерело: Промисловий портал