Законопроект об административной процедуре: развеиваем мифы

28 грудня 2018 року в Верховній Раді України зареєстровано законопроект №9456 «Про адміністративну процедуру». Документ розробляли українські та європейські експерти за стандартами країн-членів ЄС. Дізнавайтеся про основні положення з інфографіки.

Відповідно до документа адміністративна процедура – це правила дії органів влади при розгляді справ і ухваленні рішень про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб. Тобто – це чіткі інструкції, які збільшують якість державних послуг для громадян і бізнесу та захищають їх від можливого свавілля чиновників.

Ухвалення цього законопроекту дозволить повністю перейти від старого формату, коли держава керує громадянами, до рівноправних взаємовідносин між країною та громадянином. Це один з найважливіших кроків до становлення сервісної держави та серйозний показник готовності вступу до ЄС.

Незважаючи на те, що законопроект розроблено та подано Урядом, він заручився підтримкою фахівців та представників міжнародної спільноти, Верховна Рада України не поспішає розглядати його навіть у першому читанні. Окрім того, Головне науково-експертне управління Апарату ВРУ підготувало висновок, у якому загалом підтримує подібний законопроект, проте не рекомендує до розгляду Парламентом саме в цій редакції.

Недоліки, на які вказує ГНЕУ, та міфи, пов’язані із законопроектом, розвіюють експерти ЦППР у зручній та доступній формі – інфографіці.

Інфографіку підготовлено за підтримки Європейського Союзу в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади».

 

Автор: Микола Коваль

Джерело: Новый Формат