ЄС фінансує міжкультурні проекти у сільській школі

Дарія працює вчителькою англійської мови у Новопільському навчально-виховному комплексі неподалік міста Кривий Ріг вже 12 років. У 2014 році вона натрапила у соцмережі на пост про програму eTwinning Plus, яка дає можливість реалізовувати іноземні проекти, спілкуватися іноземними мовами з європейськими країнами.

«Мені завжди хотілося значно більше, ніж може дати сільська школа, але щоб не змінювати місце роботи –  а відкривати щось нове для себе та своїх учнів», – розповідає Дарія.

«Це може бути обмін листами, як звичайними, так і електронними. Участь у конференціях. Обмін листівками, іграшками тощо», – пояснює Дарія.

eTwinning_1.jpg

Учителі проекту працюють з учнівськими командами. «Ми набираємо дітей з кожним роком, шукаємо проект, в якому ми хочемо брати участь. Проекти можуть бути короткотривалі, довготривалі, для різних вікових груп. Тема може бути різною».

Участь у проекті може брати будь-який вчитель, що володіє іноземною мовою, або навіть той, хто може отримати підтримку свого колеги, щоб допомагати спілкуватися.

«Як вчителю, що працює в сільській школі, програма відкриває весь світ для мене: eTwinning Plus надає мені можливість виразити себе перед Європою. Я можу показати українським дітям, що все можливо – ти можеш це зробити, лише спробуй».

Європейський офіс надає своєрідну соціальну мережу – платформу, де вчителі програми разом з дітьми можуть спілкуватися між собою, ділитися знаннями та досвідом.

«Європейська програма дає потужний поштовх для професійного розвитку. Щороку проводиться декілька практичних сесій – виїзних. При цьому повністю покриваються витрати на транспорт та житло й харчування», – розповідає Дарія.

Також є вебінари, онлайн-курси та семінари для професійного розвитку – повністю безкоштовні з подальшим отриманням сертифікату.

З власним проектом можна подаватися на національну відзнаку. А згодом і на європейську, однак вимоги там жорсткіші.

Дарія отримала національну відзнаку за спільний проект з Туреччиною, присвячений темі миру:

«Тоді учні з України, Польщі, Болгарії та Туреччини виготовляли пташок миру, писали англійською слогани із закликами підтримувати мир. Кожна країна надсилала цих пташок по колу, організовувала виставки. Також у межах проекту діти співали пісні та обмінювалися ними між собою.»

eTwinning_2.jpg

Діти познайомилися з символікою та культурою інших країн, розповідає жінка:

«Наприклад, у нас прихід весни традиційно символізують Масляна, приліт пташок. А у Болгарії  найбільш традиційним символом є баба Марта. Й діти страшенно тішилися, коли дізналися про їхні традиції, вивчили кілька слів болгарською».

Також Дарія з дітьми вчилися дякувати турецькою, польською.

eTwinningPlus_3.jpg

Вона наголошує, що проект забезпечує те, що називається доступом до рівної освіти: діти сільських шкіл чи «просунутих» ліцеїв столиці отримують однакові можливості для навчання. А спілкування «на рівних» з європейцями дає можливість подолати будь-які кордони на шляху до знань.

 

Цю статтю було підготовлено в рамках проекту «Східне Сусідство ЄС». Думки, висловлені в статті, належать виключно автору.

 

Автор: Уляна Букатюк 

Джерело: Еспресо