ЄС надає доступ МСБ до вигідних кредитів

Ольга заснувала компанію з двома подругами ще 14 років тому, маючи в кишені всього по $100 кожна. Тоді бізнес ідея здавалася ризиком.Тепер вона – директор компанії, українського виробника ортопедичних та медичних товарів.

Підприємство випускає 87 видів ортопедичних виробів та більше сотні різних виробів з компресійного трикотажу. Компанія роками шукала можливості наростити виробництво, оскільки попит на їхні вироби – значний.

Однак для закупівлі необхідного обладнання не вистачало оборотних коштів. А висока банківська ставка в Україні (понад 20%) не дозволяла залучити необхідні кошти в кредит.

Влітку 2018 року їдучи в автомобілі Ольга почула по радіо про відновлення кредитування для малого та середнього бізнесу EU4Business через Німецько-Український Фонд (НУФ).

НУФ реалізовує програму Другого етапу Механізму фінансування МСП у рамках ініціативи «EU4Business» з фінансуванням з боку ЄС та Німеччини через Німецький державний банк розвитку KfW.

«Ми давно мріяли купити німецьке обладнання для компресорного трикотажу, навіть вели переговори з його виробниками», – розповідає підприємиця.

EU4Business med_1.jpg
Фото: German-Ukrainian Fund/Українсько-німецький фонд

У межах програми EU4Business відсоткова ставка за кредитом складає 15%, до того ж 50% номінальної відсоткової ставки, встановленої за кредитним договором, компенсується для МСП Київською міською державною адміністрацією (КМДА).

Жінка розповідає, що після програми на радіо зробила лише один дзвінок й розповіла про свій проект. Програма дала Ользі можливість отримати доступ до найнижчої за розміром відсоткової ставки в Україні:

«Вже за два місяці німецькі партнери розробили для нас спеціальне обладнання. Воно обійшлося нам приблизно у 90 тис. євро. Зараз маємо сплачувати 7,5% від наданої суми за 6 років. Ще 7,5% платить КМДА», – розповідає бізнес-вумен.

За словами Ольги, інвестиції дозволили компанії збільшити виробництво, підвищити якість продукції та створити додаткові робочі місця.

«На підприємстві з’явилася додаткова робоча зміна, а технолог їздив до Німеччини для навчання», – гордо розказує Ольга.

Менш ніж за рік після надання кредиту компанія збільшила оборот і почала експортувати до Білорусі, Польщі та Естонії.

 

Цю статтю було підготовлено в рамках проекту «Східне Сусідство ЄС». Думки, висловлені в статті, належать виключно автору.

 

Автор: Уляна Букатюк 

Джерело: Еспресо