Українські студенти вивчають авіацію та астрономію в Європі

20 українських студентів разом з ровесниками з інших країн взяли участь у «Школі космічних лідерів» за програмою «Еразмус+». Протягом трьох тижнів у Польщі та Словаччині вони відвідували лекції з астрономії й авіації у трьох університетах, спостерігали за планетами у телескопі, літали на літаках та тренувалися на симуляторах польоту.

Програма Еразмус+ дає можливість для молоді отримувати та використовувати досвід, напрацювання, які є в Європейському Союзі. Кореспондентка «Район.in.ua» також взяла участь у цій програмі. Навчання відбувалося у Польщі, містечку Бжозув у пансіонаті «Чардворек».

8_erazmus-kosmichni-lideri-7.jpg
Перші польоти учасників програми
21_erazmus-kosmichni-lideri-21
Літали учасники не лише на літаках

Першого дня студенти прослухали лекцію з астрофотографії та побачили планети через лінзи телескопу. А уже на другий день тренінгів відбулися польоти.

2_erazmus-kosmichni-lideri-1.jpg
Навчання пілотажу на симуляторі

Три літаки піднімали учасників програми на сотні метрів над землею. Для більшості з них це – незабутній перший досвід потрапити на висоту пташиного польоту.

20_erazmus-kosmichni-lideri-20.jpg
Містечко Бжозув з висоти

«Ми пролітали над містечком Бжозув та горами Бещади, бачили з висоти маленькі силуети унизу. Люди – неначе мурашки, а будинки як лялькові, саме таким маленьким все здається з висоти», – ділиться емоціями учасниця Соломія Николаєвич.

19_erazmus-kosmichni-lideri-19.jpg
Про безпеку не варто забувати!

Також на школі відпрацьовували навички пілотажу на симуляторі польоту. За три тижні учасники відвідали три закордонні університети: Жешувська Політехніка ім. Ігнація Лукасевича, Інститут ядерної фізики ім. Генриха Неоднічанського у Кракові та Авіаційний факультет Технічного університету в Кошице.

6_erazmus-kosmichni-lideri-5.jpg
Відвідали університет у Кракові

«У «Школі космічних лідерів» зібралися три національності: українці, поляки та словаки. Всі ми говоримо різними мовами, але це ніяк не заважає нам знайомитися, спілкуватися та ділитися враженнями та емоціями попри мовний бар’єр», – каже студент з Луцька Ярослав Вовчок.

3_erazmus-kosmichni-lideri-2.jpg
Теоретична частина обманної програми

В Інституті ядерної фізики ім. Генриха Неоднічанського Польської академії наук, що у Кракові учасники відвідали лекції про магнітність, про магнітно-резонансний томограф та принципи його роботи.

5_erazmus-kosmichni-lideri-4.jpg
Лекція в університеті Кракова

«Інколи такі подорожі супроводжувалися підйомом у 5 ранку та дорогою тривалістю у 5 годин. Так, наприклад, учасники їхали до сусідньої країни – Словаччини. І це для перегляду зоряного неба та огляду обсерваторії у Скальнате Плесо», – розповідає офіційний координатор заходу з української сторони Василь Байцим

9_erazmus-kosmichni-lideri-8.jpg
Лекція в словацькій обсерваторії

У цій обсерваторії досліджують як штучне світло, яке розсіюється, впливає на атмосферу. Вчені припускають, що за декілька років через збільшення нічного освітлення ми не зможемо більше деякі зірки і навіть «Чумацький шлях». Хоча, як вважають працівники обсерваторії, це екологічне лихо можна виправити за допомогою правильних ліхтарів.

Через декілька днів учасники відвідали Словацьку тренінгову академію, де навчають майбутніх льотчиків. Там же є Музей літаків, де їх навіть реставрують.

14_erazmus-kosmichni-lideri-13.jpg
Словацька тренінгова академія

На «Школі космічних лідерів» студентам продемонстрували як виготовляється літак на одному з найбільших підприємств, що займається їх будівництвом.

12_erazmus-kosmichni-lideri-11
Каркас літака ручної роботи

«Вразило, що бувають сталеві птахи абсолютно ручної роботи. Таке виробництво виглядає як конструктор для дуже дорослих, який складають протягом декількох місяців. Звісно за умови якщо є вже розроблений шаблон. А якщо літак розробляють з початку то процес виготовлення триватиме більше одного року», – ділиться враженнями учасниця програми Олександра Пілецька.

13_erazmus-kosmichni-lideri-12.jpg
Каркас літака ручної роботи
15_erazmus-kosmichni-lideri-15
Ручна обробка деталей

«P.S.: як додатковий результат Проекту підписано Угоду з Державним Технічним Університетом Словаччини, яка гарантує, що наші студенти та абітурієнти, які будуть володіти словацькою та німецькою мовами на рівні В2 – продовжують навчання на Бакалавра та Магістра – БЕЗОПЛАТНО як в Україні та в Словаччині, так і в Німеччині», – зазначив офіційний координатор заходу з української сторони Василь Байцим.

 

Автор: Анастасія Кулініч

Джерело: Район.