Як медицина відроджується на місцях: приклад ОТГ з Чернігівщини

Децентралізація дозволила Корюківській ОТГ на Чернігівщині нарешті відремонтувати районну лікарню, закупити обладнання та облаштувати дитячу кімнату. Вперше за 11 років чотири родини медиків отримали житло.

От якби існував образ ідеального лікаря, то він би міг цілком претендувати. Подивіться на фото – ну хоч фільм знімай, правда?

Сергій Милейко – лікар-хірург із міста Корюківки Чернігівської області. В 2014-2015 роках, в найтяжчий час, перебував і працював в зоні АТО. Рятував, лікував, допомагав…

Повернувся до своєї лікарні. Невеликі лікарні, як ви і самі знаєте, мають досить обмежений бюджет. І через це і приміщення не такі, якими мають бути, і пристойним обладнанням навряд чи можуть похвалитися, і фінансування чогось, що трохи більше за заробітні плати, стає вселенським стражданням. А якщо ви запитаєте, коли лікарям надавали житло, то вас взагалі піднімуть на сміх.

Але два роки тому все почало змінюватися. Багато в чому завдяки реформі децентралізації в Україні, яку з 2016 року активно підтримує ЄС. Підтримка реформи відбувається через програму «U-LEAD з Європою» із загальним обсягом допомоги – 102 мільйони євро за 4 роки (2016-2020). Реформа дозволяє місцевим громад розвиватись та створювати краще життя навколо себе.

У районному центрі було створено Корюківську об’єднану територіальну громаду. З’явилась можливість відремонтувати приміщення, замінити вікна, перекрити дах. Але, найголовніше, було закуплено нове обладнання для лікування місцевих мешканців.

«Та і саме місто стало гарніше виглядати, – розповідає Сергій. – Мер орієнтується на потреби людей, що тут живуть, самі жителі активніше долучаються до перетворень. Багато різних змін відбулося саме за пару останніх років».

Ось, наприклад, виникла ініціатива громадської організації «Альтернатива» з приводу створення та обладнання в дитячому відділені лікарні ігрової кімнати. Ініціативу підтримала місцева влада та ПАТ «Слов’янські шпалери КФТП». Зараз така кімната вже функціонує, придбані яскраві та зручні меблі, закуплені ігри.

Крім того, в Корюківці реалізовують спортивні проекти для молоді: з’явилось нове поле зі штучним покриттям для міні-футболу; перший і поки що єдиний в області скейт-майданчик; в цьому році відкрили корт для великого тенісу.

Члени громади, а це місцеві мешканці, дбають про власну безпеку – встановлені системи відеоспостереження, налагоджене вуличне освітлення.

І, найважливіше, завдяки збільшенню місцевого бюджету, 4 родини лікарів отримали квартири в новому будинку. В тому числі і родина лікаря-хірурга Сергія Милейка.

Житло для медичних працівників було виділено вперше за 11 останніх років. І це зараз найкращий сигнал турботи та заохочення молодих спеціалістів в громадах.

Окрім того, почала збільшуватися зарплата лікарів. Медична реформа, хоч і не так швидко, але впроваджується в сьогодення.

«Важливо, що зміни вже почалися, – каже Сергій Милейко, лікар із Корюківки. – Звісно, попереду ще багато роботи. От нею ми зараз і займаємося».

Дуже тішать такі люди і такі приклади. Правда ж?

А в кіно він би точно міг зіграти. Сам себе. Тому що життя кожної небайдужої людини варте того, щоб стати хорошою історією для історії. Читайте більше тут:

Автор: Зоя Казанжи, журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E’COMM