Час безмежних можливостей: програми навчання для українських підприємств

Якось моя мама сказала: «Який жаль, що все в країні почалося тоді, коли я постаріла!». Мама вирощувала надзвичайно смачні і красиві помідори, віддавала їх практично за безцінь, насіння її чудових помідорів розлетілося світом і виросло на грядках моїх подруг за океаном. Іноді ми, збираючись на якомусь сімейному святі, жартували, що у мамі вмерла бізнесвумен, а крута агрофірма була б ощасливлена її керівництвом.

Жарти жартами, але мені дуже жаль це покоління, яке змушене було борсатися в багнюці заборон і застережень, скніти на 80 чи 120 карбованців в кращому випадку, стояти в черзі на «ковьор» і «стєнку».

Моїй би мамі свого часу такі можливості, як зараз! Вона – не я. Вона прагматична, зібрана, організована, цілеспрямована. Зараз точно час таких, як вона. Час безмежних можливостей і активних людей.

Що потрібно, щоб вийти на зовнішні ринки, наприклад, і заробляти більше грошей? Підприємцям необхідні кошти на вивчення конкурентів і ринків, на поїздки за кордон, на стандартизацію свого продукту чи товару, на пошук партнерів, обігові кошти, промо товару, виготовлення упаковки і так далі.

Де це взяти? З чого почати? Де навчатися? Хто проконсультує?

В Україні працює ініціатива з підтримки малих та середніх підприємств «EU4Business», яка фінансується Європейським Союзом. Ця ініціатива складається з багатьох проектів та програм для підприємців.

Ось, ловіть:

10 програм для вітчизняних підприємців.
4 програми, за допомогою яких можна отримати консультацію.
Перелік семінарів, конференцій, тренінгів для підприємців:
Спільна програма з Німецьким фондом, в рамках котрої можна отримати пільгові кредити за річної ставкою в 15 відсотків (середньо ринкова – 18-20 відсотків) на термін до 6 років.
Київська міська адміністрація вирішила додатково компенсувати відсоткову ставку. І в Києві малий та середній бізнес може прокредитуватися під 7,5-10 відсотків. Такі ж угоди Фонд уже підписав з адміністраціями Харківської, Черкаської та Тернопільської областей.

Користуйтеся, хто в темі! Моя б мама точно скористувалась, якби її активність прийшлася на зараз.

Автор: Зоя Казанжи