Розпочато дискусію зі створення Єдиного цифрового ринку

Європейський Комісар з цифрової економіки та цифрового суспільства Ґюнтер Еттінґер відвідав Київ 25-26 липня. Він та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступили на зустрічі високого рівня, де обговорювали виклики та можливості Єдиного цифрового ринку (ЄЦР) Європейського Союзу для України.

Гройсман-Отінгер1
Комісар Еттінгер та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Я радий почати переговори про створення Цифрової спільноти, яка зможе поширити переваги Єдиного цифрового ринку поза межі кордонів ЄС. Без сумніву, тісна співпраця в питаннях цифрових технологій на благо наших економік і наших суспільств відповідає інтересам і ЄС, і України, – заявив у своїй промові Ґюнтер Еттінґер. – Прем’єр-міністра Гройсмана і мене надихнув успіх Енергетичної спільноти, яка поширює правила внутрішнього енергетичного ринку ЄС на країни південно-східної Європи та за їхні межі. Ми маємо розвинути подібну візію для створення Цифрової спільноти між ЄС та Україною, і долучити інших країн-сусідів. Україна може скористатися перевагами Єдиного цифрового ринку ЄС, наближаючи своє законодавства до відповідних правил ЄС, а також до його принципів та норм. Це може стосуватися цілого розмаїття тем: електронної торгівлі, електронної комерції, електронної митниці, електронного врядування, електронних технологій в сфері охорони здоров’я, правил щодо телекомунікацій, цифрових навичок, просування інновацій – і це лише кілька можливостей, про які можна згадати. Угода про асоціацію між Україною та ЄС включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, що попередньо вступила в силу, надає хорошу основу для поглиблення нашої цифрової співпраці.

Україна вже відіграла конструктивну роль у поглибленні цифрової співпраці з ЄС та іншими сусідами, підтримавши декларацію Першої міністерської зустрічі Східного партнерства щодо питань цифрової економіки, яка відбулася у червні 2015 року. Сьогоднішнє обговорення високого рівня має на меті підняти нашу співпрацю у сфері цифрових технологій на наступний рівень”.

томбінський-цифра.jpg
Голова Представництва ЄС в Україні Яе Томбінський (на передньому плані)

Єдиний цифровий ринок ЄС (ЄЦР) забезпечує вільний рух людей, послуг і капіталу.  Його учасники можуть  легко займатися економічною діяльністю онлайн в умовах чесної конкуренції, високого рівня захисту особистих і споживчих даних, незалежно від громадянства чи місця проживання. ЄЦР вимагає легшого доступу до послуг і товарів онлайн, як для окремих осіб, так і для бізнесу. Для Європейської Комісії формування Єдиного цифрового ринку (ЄЦР) є одним із десяти політичних пріоритетів. В Єврокомісії вважають, що це забезпечить зростання економіки ЄС на 415 млрд євро щороку, а також допоможе створити сотні тисяч нових робочих місць.

Перший віце-прем’єр України Степан Кубів заявив, що приєднання України до європейського цифрового співтовариства дозволить Україні залучити близько 5 мільярдів євро, починаючи “вже з 2017 року”.

«Ми вже будуємо цифрову економіку,говорить про готовність України приєднатися до Єдиного цифрового ринку ЄС  заступник  голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків. –  У нас загалом понад 100 тисяч ІТ-фахівців, і є перспективи зростання їх кількості до 200 тисяч. Це означає, що ми були, є і залишаємося ключовим елементом цифрового суспільства світу. Ми сьогодні продукуємо дуже багато інновацій, які користуються попитом за кордоном».

На початку осені у Брюсселі Комісар Еттінґер має намір організувати зустріч на рівні міністрів з шістьма країнами Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна), аби продовжити обговорення ідеї створення Цифрової спільноти.

Усі фото – www.kmu.gov.ua