Креативність, пізнавальність та дискусії: таким був День Європи

З 9 по 21 травня у різних українських містах традиційно пройшли  Дні Європи. Приємно, що з кожним роком  це свято  дедалі більше набуває характеру дискусії, навчання, інформування. На українських вулицях та площах уже не домінують пишні паради чи танці, як це було колись. Це теж добре і створює атмосферу свята, однак євроінтеграція  полягає передусім у внутрішніх перетвореннях. І День Європи – саме нагода про них поговорити.

День Європи -лого

Наприклад, в Івано-Франківську за ініціативи Представництва ЄС відбувся хакатон «Моє європейське місто» – одноденний конкурс серед ініціативних жителів міста з метою посилити ідеї проектів, націлених на зміни урбаністичного ландшафту та розвиток локальних спільнот. Івано-Франківськ – та й решта українських міст – мають ставати відкритішими до змін, конкурентоздатними й націленими на європейські стандарти життя: така філософія заходу. Крім цього, в Івано-Франківську пройшов дискусійний клуб в  рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді»,  метою якого було поширення інформації про ЄС та європейську інтеграцію України.

Івано-Франківськ - інструкція
Івано-Франківський активіст Віктор Загреба під час хакатону “Моє європейське місто”
Івано-Франківськ-хакатон
“Мізковий штурм” у дії

Івано-Франківськ-напис

Івано-Франківськ-дискусія1

В Одесі відбулася  інша подія на також дуже актуальну тему – бізнес-семінар  “Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти”. Адже з 1 січня 2016 року почала діяти передбачена Угодою про асоціацію глибока і всеосяжна Зона вільної торгівлі. Тож дипломати, експерти з торгівлі з ЄС та самі українські бізнесмени поділилися досвідом співпраці з європейським бізнесом.

Одеса-загальний вид
Так проходив бізнес-семінар в Одесі

Одеса-книга

Одеса-дискусія+

Про вихід на європейський ринок говорили і в Покровську (колишньому Красноармійську) Донецької області. Дипломати та експерти ЄС також розповіли, як отримати фінансову підтримку Євросоюзу для реалізації власних проектів в Україні, було обговорено практичні результати співпраці з ЄС у Донецькій області.

Покровське-прапор
Гігантський прапор ЄС під час відзначення Дня Європи у Покровському
Покровське-проект
Презентація одного з успішних проектів Євросоюзу в Україні

«Україна має своє майбутнє і воно пов’язане з майбутнім Європи, – заявив під час відзначення Дня Європи у Львові голова Представництва ЄС Ян Томбінський. – Сьогодні українці платять драматичну ціну за свій вибір і право бути в Європі. Я бажаю усім, хто стоїть за захисті української державності, щоб це була жертва, яка принесе результати для майбутніх поколінь, які мріють про те, щоб Україна була великою і спроможною державою у складі вільних європейських народів».

Загальна інформація

В Євросоюзі День Європи відзначають 9 травня, вшановуючи цим історичну промову колишнього міністра закордонних справ Франції Робера Шумана. У цей день 1950 року він заявив: «Європу не буде створено водночас чи за єдиним планом.Вона будуватиметься завдяки конкретним досягненням, якi спершу створять справжню солiдарнiсть.Зближення націй Європи потребує викорінення вікової опозиції Франції та Німеччини». Французький міністр закликав ці дві держави та інші європейські країни об’єднати вугільну та сталеливарну галузі промисловості та віддати їх в управління новій наднаціональній структурі. Ідея полягала в тому, щоб завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що й забезпечило мир на континенті.

В Україні День Європи відзначають указом Президента з 2003 року. Проте від традиційної для ЄС дати тоді відмовилися — через накладення її на День Перемоги. Тому український День Європи відзначають  за гнучким графіком, за принципом «плаваючої» дати – кожної третьої суботи травня.