Важливо, щоб Україна продовжувала реформи – Єврокомісар

Комісар ЄС з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос відвідав 12 травня Київ. Він зустрівся з Президентом України Петром Порошенком,  головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе. Після візиту комісар зробив наступну заяву.

 

Аврамопулос
Фото адміністрації Президента України

«Я дуже радий, що сьогодні міг особисто привітати Президента, а також українську владу і народ з усіма реформами, які вони провели у рамках діалогу з візової лібералізації та загалом у рамках відносин з Євросоюзом. Україна доклала неймовірних зусиль і вони принесли плоди.

Питання боротьби проти корупції вирішується у пріоритетному порядку; такий підхід слід продовжувати і надалі. Наша пропозиція запропонувати можливість безвізових подорожей до ЄС для України є визнанням успішних реформ країни.

Тому важливо, аби Україна залишалася відданою ідеї продовження процесу реформ. Україні потрібна велика робота у боротьбі проти корупції, повна відданість реформам прокуратури і судової системи. Євросоюз, своєю чергою, залишатиметься відданим ідеї продовжувати підтримувати Україну протягом усього цього процесу.

Наразі наша пропозиція щодо безвізових подорожей для України знаходиться у руках Ради ЄС і Європейського Парламенту, і я щиро сподіваюся на те, що вони схвалять її якнайшвидше. Це стосується посилення бізнесових, соціальних і культурних зв’язків між ЄС та Україною.Також йдеться про зміцнення міжлюдських контактів між нашими громадянами. Звичайно, звільнення від отримання візи не передбачає права на роботу у ЄС, а належні дотримання безвізових правил будуть важливими.

Однак я знаю, що український уряд уже розпочав інформувати своїх громадян про це. Дозвольте, будь ласка, мені закінчити, сказавши, що я очікую на момент, коли українські громадяни розпочнуть подорожувати до нашої Шенгенської зони без віз. Це буде момент, на який Україна та її народ заслуговують.

Це – велика можливість для ЄС і України стати ближчими одне до одного».