Йоганнес Ган закликав новий уряд продовжувати реформи

20-21 квітня Київ відвідав Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес  Ган.  Він зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та новопризначеним прем’єр-міністром  Володимиром Гройсманом.  Комісар підкреслив важливість злагодженої роботи інституцій влади у проведенні реформ на прикладі виконання умов для отримання Україною безвізового режиму. Йоганнес  Ган висловив сподівання на швидке рішення Європарламенту та Ради ЄС щодо зміни відповідного законодавства Євросоюзу.

йоганес ган прес-конференція

На прес-конференції 21 квітня Йоганнес Ган привітав формування нового українського уряду. “Важливо, щоб він зробив якомога більше впродовж перших 100 днів, – наголосив комісар. –  Дуже важливо продовжити спрямовані на реформи зусилля. Необхідно продемонструвати рух вперед після певних тижнів чи навіть місяців застою, налаштованість і готовність давати результат”.

Комісар окремо наголосив на необхідності прогресу в усуненні санітарних і фітосанітарних бар’єрів у торгівлі.  Зокрема в тому, що стосується торгівлі продуктами тваринного походження. Йоганнес Ган підкреслив, що уряд має забезпечити належний бізнес-клімат, здійснювати реальні кроки для боротьби з корупцією, однієї з головних перешкод для міжнародного бізнесу в Україні. Все вищезгадане є  умовами успішної реалізації Україною  Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Комісар також торкнувся іншого резонансного питання. «Впродовж перших 100 днів уряд і Верховна Рада мають призначити, і президент має це підтримати, нового генерального прокурора, орієнтованого на реформи. Населення повинно отримати чіткі сигнали про відданість реформам, а генпрокурор повинен мати юридичну освіту”, – сказав Йоганнес Ган.