Чернівці модернізують систему водогону

Євросоюз та Німеччина надають Чернівцям 20 мільйонів євро на модернізацію  міської системи водопостачання та водовідведення. 17 мільйонів від цієї суми становить пільговий кредит німецького уряду, 3 мільйони – грант ЄС.  Фінансування проходитиме через німецький банк  KfW.  Угоду про фінансування та впровадження  проекту підписали 13 квітня у Представництві Євросоюзу міський голова Чернівців Олексій Каспрук та представник Керуючого комітету банку Роланд Зіллер.Чернівці

“Протягом багатьох років ми шукали шляхи розв’язання проблеми з реконструкції системи водопостачання і водовідведення, – заявив міський голова Чернівців Олексій Каспрук. – Ця система у місті достатньо складна. Її було  розраховано свого часу на потреби великих підприємств, яких тепер уже немає. Нинішні проблеми пов’язані зі зношенням мереж та застарілим обладанням. Цей проект дозволить замінити його та підвищити якість питної води.  Крім того, наше місто розташоване на Пруті, одному з найбільших притоків  Дунаю, і проект матиме позитивний екологічний вплив на регіон”.

Водозабори, магістральні трубопроводи, резервуари водопідготовки,  розподільчі мережі, насоси та інші елементи комунальної системи водопостачання – все це буде покращено в рамках першої фази проекту. Також  йтиметься про оптимізацію управління та функціонування системи, вдосконалення процесів та модернізацію обладнання для виявлення та ремонту витоків,  покращення прозорості та підвищення поінформованості громадськості про послуги з водопостачання.  17-мільйонний кредит надано  німецьким урядом на пільгових умовах:  за ставкою 2%,  на 30 років із відстрочкою початку виплат на 10 років. 3 мільйони  від Європейського Союзу надано  з його Інвестиційного фонду сусідства. «Цей грант піде на залучення найкращих європейських експертів і ноу-хау, а також передового місцевого досвіду», – зауважив Роланд Зіллер.

 

угода- Чернівці
Зліва-направо: Роланд Зіллер, Ян Томбінський, Олексій Каспрук. Фото chernivtsi.eu

Водночас  уже тепер розпочинається підготовка до другої та третьої фаз проекту, з фінансуванням 21,55 та 23 мільйони євро відповідно. Отже, загальна сума фінансування для модернізації водопостачання Чернівців складе понад 60 мільйонів євро.

“Багато століть люди жили  із переконанням, що вода  – це дар природи, який не треба берегти, – зауважив голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. – Але нині уже всі розуміють, що вона є однією з найбільших цінностей, яку потрібно зберігати. Україна серед європейських країн з найбільшими  багатствами поверхневих вод, але їх потрібно використовувати розумно”.