Євросоюз збільшує гуманітарну допомогу Україні

Комісар ЄС з питань з гуманітарної допомоги та кризового врегулювання Христос Стиліанідес відвідав Україну 16-17 березня. Напередодні його візиту Європейська Комісія оголосила про надання нового пакету гуманітарної допомоги з бюджетом у 20 мільйонів євро на потреби постраждалих від конфлікту на сході країни.  Разом з прямим фінансуванням від держав-членів від початку 2014 року Євросоюз у цілому надав такої допомоги на понад 146 млн. євро.

комісар ЄС-роздача допомоги

«Це посилить нашу діяльність з підтримки найбільш уразливих груп населення, які проживають на території України, зокрема і на непідконтрольній українській владі, – прокоментував новий транш гуманітарної допомоги Христос Стиліанідес. –  Попри зменшення випадків порушення режиму припинення вогню, вплив насильства на цивільне населення все ще викликає занепокоєння. Вкрай важливим має бути швидке, безпечне та неупереджене надання гуманітарної допомоги усім уразливим групам населення, що потерпають від конфлікту».

Спричиненої війною на сході гуманітарної допомоги потребують приблизно 3,1 млн. людей в Україні та сусідніх країнах. Це біженці, внутрішньо переміщені особи та ті, хто повертається до своїх домівок. Їм не вистачає їжі, ліків, медичного догляду, основних предметів домашнього вжитку, чистої води і притулку. Через пошкодження у регіоні інфраструктури, електромереж і систем водопостачання недоступними залишаються елементарні послуги.

Майже 55%  підтримки ЄС спрямовується людям, які проживають на територіях, неконтрольованих українською владою. Підтримку українським біженцям, що опинилися в Білорусі та Росії, Єврокомісія надає через розташовані у цих країнах організації Червоного Хреста.

Найчастіше гуманітарну допомогу ЄС розподіляють у формі готівки та сертифікатів, що сприяє максимальній ефективності та збереженню гідності постраждалого населення. Отримувачі такої допомоги можуть придбати предмети першої необхідності у місцевих крамницях та на базарах, підтримуючи у такий спосіб місцеву економіку.

комісар ЄС-школа

Під час свого візиту Христос Стиліанідес відвідав Семенівку Донецької області. Разом із головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінським він узяв участь у роздачі гуманітарної допомоги від чеської організації People in need («Людина в біді») – вона є партнерською для Єврокомісії. Дипломати поспілкувалися з місцевими мешканцями та регіональним керівництвом.

Пізніше, під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком, Комісар ЄС підкреслив: у Семенівці на власні очі переконався в необхідності продовження допомоги постраждалим. Христос Стиліанідес наголосив, що Європейський Союз солідарний з Україною її народом. «Україна не може і не буде забута. Її відбудова залишається для нас пріоритетом», – сказав  Комісар Євросоюзу.

комісар ЄС-порошенко

Водночас Христос Стиліанідес звернув увагу на потребу вдосконалення української правової бази для полегшення надання гуманітарної допомоги в постраждалі регіони України.