Від 60 до 250 тисяч євро на проект: транскордонна програма приймає заявки на гранти

В Україні з 4 по 16 лютого тривають інформаційні дні, покликані допомогти потенційним конкурсантам фінансованої ЄС програми територіальної співпраці Білорусь –Україна. Вона надає можливість грантового фінансування транскордонних проектів, які спільно реалізовуватимуть українські та білоруські учасники. Конкурс проектних пропозицій триватиме до 19 квітня 2016 року.

belarus-ukraine

Програма «Білорусь-Україна» є однією з чотирьох подібних, які реалізуються в рамках ширшої Програми територіального співробітництво країн Східного партнерства. Євросоюз виділяє на неї 12,5 млн. євро. На співробітництво між Білоруссю та Україною – 3,3 млн. з цієї суми. Участь у програмі беруть Чернігівська, Житомирська, Київська, Рівненська та Волинська області України та Гомельська і Брестська – Білорусі. Гранти ЄС можуть становити від 60 до 250 тисяч євро на проект. Десять відсотків бюджету мають забезпечити організації, які його спільно реалізовують – обов’язково українська та білоруська.

Інформаційний день у Житомирі пройшов 8 лютого. Участь у ньому взяли близько 100 представників структур виконавчої влади, самоврядування на громадських організацій.

жанна-соловйова-Такі інформаційні дні дуже корисні, –  каже Жанна Соловйова, голова правління житомирської громадської організації «Сучасний формат». – Адже підготовка проектної пропозиції вимагає часу та доброго розуміння багатьох нюансів програми, ми можемо безпосередньо про все дізнатися. В результаті учасникам конкурсу буде легше готувати свої пропозиції, а організатори отримають згодом якісніші проекти.

пахолюк-Останні кілька років ми активно співпрацюємо з різними міжнародними фондами і програмами, – розповідає Борис Пахолюк, заступник директора Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради. – Маємо уже певний досвід у підготовці проектів і плануємо сприяти громадському сектору міста у підготовці пропозицій в рамках конкурсу. Адже можна зробити багато цікавих речей у сфері освіти, культури, охорони здоров’я. Міська влада може допомагати втілювати такі проекти в життя, в тому числі через співфінансування, адже десять відсотків бюджету мають забезпечити заявники.

EaPTC є унікальною програмою. Вперше Європейський Союз надає можливості країнам Східного партнерства реалізовувати транскордонні проекти без участі країн-членів ЄС. Окрім програми Білорусь-Україна в рамках EaPTC реалізують ще три: Молдова-Україна, Грузія-Вірменія та Грузія-Азербайджан. Партнери самостійно і спільно визначають пріоритети та операційні цілі. У випадку програми Білорусь-Україна їх три: поліпшення умов життя місцевих громад у прикордонних регіонах шляхом проведення спільних проектів на підтримку соціально‐економічного розвитку; рішення загальних проблем екології, зайнятості, охорони здоров’я та інших областей, що представляють загальний інтерес і транскордонне значення; культура, освіта, спорт.

eaptc-chernigiv.jpg
Інформаційний день у Чернігові

Іншою особливістю є наявність Програми підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства. Саме цей компонент і проводить – у співробітництві з Адміністратором програми, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) – інформаційні дні. Які, по-суті, є тренінгами з метою підготувати охочих до подання заявки на отримання гранту. Але це ще не все: в рамках EaPTC працює так звана «клініка проектів». Це означає, що конкурсанти до офіційного подання проекту на розгляд Адміністратора програми можуть звернутися до Програми підтримки EaPTC з проханням оцінити проект на предмет його якості та відповідності умовам конкурсу, отримати безоплатну індивідуальну консультацію з бюджетних, бюрократичних та інших питань. У випадку програми Білорусь-Україна такі консультації розпочато 8 лютого і триватимуть вони до 21 лютого.

За словами керівника групи експертів Програми підтримки EaPTC Олексія Секарєва (на фото праворуч) можна очікувати подачі на конкурс приблизно ста проектних пропозицій. «Конкуренція буде сильною», – прогнозує він. Майже годину триває прес-конференція, на якій Олексій разом із керівником Адміністратора програми Ерком Ройлоффсом (ліворуч) та заступником голови Житомирської ОДА Ярославом Лагутою відповідають на запитання журналістів. «Відтепер Житомирщина разом з Білоруссю зможе розвиватися за кошти Євросоюзу», – з таким оптимістично-категоричним заголовком виходить того дня стаття про подію в одному з місцевих видань. Що ж, принаймні EaPTC прагне саме цього.

eaptc-zhytomyr

Додаткова інформація

Метою Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC) є розвиток стійкого співробітництва прикордонних регіонів країн-учасниць для сприяння їхньому соціально-економічному розвитку. Цього досягається через зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, громадами та організаціями громадянського суспільства для забезпечення розробки спільних рішень спільних проблем соціально економічного розвитку.

Більше інформації за адресою www.eaptc.eu