Завершився проект Твіннінг з удосконалення ринку землі в Україні

28 січня у Києві відбулася заключна прес-конференція фінансованого Євросоюзом проекту Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні». Бюджетом проекту становив 1,8 млн. євро, реаалізував його спільний нідерландсько-німецько-литовський консорціум.

 

земля

Діяльність проекту було спрямовано на створення в Україні дієвого ринку землі з одночасним отриманням фермерами стимулів для інвестицій в покращення технологій виробництва і підвищення продуктивності своїх земель. У довгостроковій перспективі , вважають фахівці, це допоможе залучати інвестиції та заохотить розвиток аграрного сектору – одного з найперспективніших для України. Уже тепер сільськогосподарська продукція становить 37% всього українського експорту.

«Ми спрямовуємо свої зусилля на створення умов для розвитку прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні. Завдяки проекту ми маємо низку напрацювань у сфері удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС, – каже заступник міністра аграрної політики Владислава Рутицька.

land-twinning
“Сімейне” фото на завершення проекту. http://www.land.gov.ua

Головним бенефеціаром проекту є державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру). «Україна обрала європейське майбутнє, що обумовлює актуальність використання таких інструментів, як Твіннінг, спрямованих на удосконалення законодавства та оптимізацію практики у сфері земельних відносин, – заявив керівник відомства Максим Мартинюк. – Результати нашої роботи в рамках проекту стануть складовою подальшого розвитку України як частини євроінтеграційного процесу».

У рамках проекту європейські експерти надавали підтримку та консультації з питань інституційного забезпечення земельних відносин в Україні, створення та розвитку необхідної інфраструктури для повноцінного запуску ринку земель сільськогосподарського призначення, приведення національного законодавства у відповідність до законодавства ЄС та підвищення кваліфікації українських фахівців. Окрему увагу було приділено відкритості та прозорості земельних відносин. Проектом було організовано 48 місій європейських експертів до України, проаналізовано чинне українське законодавство у земельній сфері, надано коментарі до поточних законопроектів. Навчання з пріоритетних тем земельних відносин пройшли 70 фахівців з апарату Держгеокадастру та його територіальних органів з усієї країни. За участю європейських фахівців було розроблено посібники та навчальні матеріали, які дозволять забезпечити сталість результатів проекту у майбутньому. Крім того, 36 українських спеціалістів брали участь у навчальних поїздках до країн консорціуму та Іспанії.

Голова Національної державної служби України Костянтин Ващенко зауважив, що Україна є лідером серед країн-сусідів ЄС за кількістю проектів Твіннінг. 37 їх уже реалізовано, сім актуальні нині. Костянтин Ващенко підкреслив, що в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом проект «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні» є особливим як для Держгеокадастру, так і для України в цілому в рамках впровадження комплексних реформ.

Довідково. Виконання проекту “Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні” було доручено Голландському агентству з підприємництва, Товариству з управління та реалізації земель ФРН та Міністерству сільського господарства Республіки Литва. Проект тривав від січня 2014 року до січня 2016-го. протягом періоду січень 2014 р. – січень 2016 р. Твіннінг є одним із інструментів, запроваджених у рамках Європейської політики сусідства для зміцнення стосунків Європейського Союзу із сусідніми країнами.

Більше інформації: http://www.land.gov.ua