Українські «конфіскаційні» законопроекти з точки зору ЄС

Європейські практики конфіскації майна, здобутого злочинним шляхом, жорстокіші за українські – заявила в прямому ефірі «Громадське. Світ» Марія Стогова, менеджер сектору боротьби проти корупції Представництва ЄС в Україні.

стгова1

Напередодні голосування у Верховній Раді пакету законів, які б просунули Україну на шляху лібералізації візового режиму, Представництво ЄС опублікувало документ, в якому експерти детально пояснювали, в чому полягають стандарти ЄС в сфері боротьби з корупцією.

«Цей документ був покликаний допомогти депутатам ВР розібратися в тому, які існують практики боротьби з корупцією. Це необхідно для ухвалення рішення, голосувати чи ні за винесені на розгляд закони», – пояснила Марія Стогова.

Це закони про повернення активів, закони про спеціальну конфіскацію та закони про конфіскацію майна третіх осіб.

Щодо пропонованих до розгляду парламентом 6 листопада українських законів Марія Стогова зазначила, що «група незалежних експертів достатньо високо оцінила норму про створення Агентства з повернення активів. Водночас два інші закони, що стосуються конфіскації, яка є головним інструментом повернення активів, отримали певну кількість технічних зауважень». Втім, усі ці закони є вкрай потрібними Україні, переконана дипломат.