Банк ЄС виділяє 400 млн євро на поліпшення комунального господарства України

Європейський інвестиційний банк надав Україні кредит у розмірі 400 млн євро на фінансування державних проектів із модернізації міської інфраструктури.

European-Investment-BankЗастаріла інфраструктура більшості міст України потребує суттєвої модернізації. «80% мереж міської інфраструктури нині знаходяться у катастрофічному стані», – розповідає Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку.

Гроші Європейського інвестиційного банку покликані підтримати від 25 до 40 проектів з вагомого поліпшення енергоефективності великих та середніх міст. Йдеться насамперед про централізоване опалення, енергоефективність у адміністративних будівлях, міське освітлення. У такий спосіб ці кошти зроблять внесок у енергетичну безпеку України, зменшення втрат води, поліпшення послуг з утилізації твердих відходів, а також у безпечність та якість надаваних комунальних послуг.

«Сучасне і надійне комунальне господарство зробить внесок у підвищення якості життя людей, які проживають в українських містах,» – переконаний Ласло Бараньяя, віце-президент ЄІБ, відповідальний за позики Україні. Він вважає, що «Це допоможе заощаджувати енергію, надавати кращі та більш економічні послуги і захистити довкілля».

Кредит банку профінансує до 50% від загальних коштів проектів із енергозаощадження. Решту буде покрито за допомогою паралельного фінансування від міжнародних фінансових інституцій, інвестиційних грантів та власних внесків кінцевих бенефіціарів.

Кінцевими бенефіціарами проекту будуть центральні, регіональні та місцеві урядові установи, комунальні підприємства і міста, які здійснюють комунальне обслуговування.

Список українських проектів, які реалізуються завдяки грошовим позикам ЄІБ, можна побачити на офіційному сайті у розділі Projects to be Financed.

Задля того, аби підготувати та впроваджувати проекти у рамках програми, позичальник і бенефіціари отримають підтримку з технічної допомоги, що фінансується Трастовим фондом Східного партнерства з технічної допомоги та Інструментом підтримки міських проектів.

Контекст

ЄІБ – Банк Європейського Союзу – фінансує проекти в Україні на основі доручення Ради ЄС та Європейського Парламенту для країн Східного партнерства. Це доручення дозволяє Банку підтримувати проекти, які становлять надзвичайний інтерес для ЄС та його східних сусідів у таких сферах, як підтримка приватного сектору, соціальна та економічна інфраструктура і зміна клімату.

У березні 2014 року Європейська Комісія оголосила про всеосяжний пакет допомоги Україні на певних умовах на 2014-2016 роки із бюджетом в 11 млрд євро. Зі свого боку, ЄІБ робить свій внесок у цей пакет, надаючи протягом наступних трьох років позику у розмірі до 3 млрд євро, – якщо політичні та операційні умови дозволятимуть це. Банк ЄС зосереджуватиме свою увагу на інвестиціях у енергетику та інфраструктуру, а також на питаннях доступу малих і середніх підприємств до фінансування.

Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (ТФСПТД) – це інструмент фінансування технічної допомоги для забезпечення вдалішого впровадження проектів у країнах-учасницях Східного партнерства. ТФСПТД – це мультидонорський багатосекторальний фонд, головною метою якого є зміцнення якості та впливу кредитних операцій ЄІБ у країнах Східного партнерства. У центрі його уваги – чотири пріоритетні сфери: енергетика, довкілля, транспорт та телекомунікації, а також зміна клімату та міський розвиток.

Інструмент підтримки міських проектів (ІПМП) – це інструмент технічної допомоги, який фінансується Інвестиційним інструментом сусідства. Мета ініціативи – надання допомоги міським проектам у країнах Східного партнерства. ІПМП надає допомогу з підтримки інвестиційних проектів у всіх міських секторах (включаючи централізоване опалення, енергоефективність у будівлях, міське освітлення, а також проекти, пов’язані із водопостачанням, санітарною профілактикою та утилізацією твердих відходів).

фото info-news.eu