Вибір сталої енергетики – це європейський вибір

П’ятий рік поспіль українські міста долучаються до Європейського тижня сталої енергетики. Метою є підвищення обізнаності громадськості щодо енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Цього року Тиждень офіційно відкрила Вінниця, де було організовано низку вуличних заходів.

18265196014_3f1f1fcc4c_o

П’ять років тому місто приєдналося до Угоди мерів – ініціативи Євросоюзу, спрямованої на енергоефективність та більше використання альтернативних джерел енергії. Її учасники добровільно зобов’язуються впроваджувати енергоефективні заходи.

«Цього року Вінниця стала першим українським містом та першим містом серед країн СНД, яке отримало Європейську енергетичну нагороду за зусилля із захисту довкілля», – наголосив виконувач обов’язків міського голови Вінниці Сергій Моргунов.

18700074838_7e665784c7_n
Вальтер Треттон, керівник третього відділу програм допомоги “Енергетика, транспорт та навколишнє середовище” Представництва ЄС в Україні

Керівник третього відділу програм допомоги “Енергетика, транспорт та навколишнє середовище” Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон привітав зусилля вінничан із впровадження проектів сталої енергетики. Він наголосив, що «вибір сталої енергетики – це європейський вибір».

«Стала енергетика це не розкіш, а необхідність, – підкреслив Треттон. – Це запорука процвітання України, яка допоможе зменшити залежність від дорогої імпортованої енергетики».

Водночас дипломат зауважив, що стала енергетика недешева: розробка енергоощадних технологій та пошук альтернативних джерел енергії потребують багато інвестицій. ЄС спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку оголосив про надання Україні 15 мільйонів євро для проектів енергоефективності в рамках Фонду  Східноєвропейського  партнерства  з енергоефективності та довкілля (E5P).

Треттон також наголосив, що важливими складовими розвитку сталої енергетики в Україні є зміни українського законодавства і свідомі зусилля українського суспільства.

Як українці відзначали Європейський тиждень сталої енергетики у Вінниці – у нашому фоторепортажі.

Контекст

Європейський тиждень сталої енергетики вперше пройшов 2006 року з ініціативи Європейської Комісії. Його метою є поширення кращих практик, сприяння новим ідеям та об’єднання зусиль громадськості для досягнення енергетичних і кліматичних цілей ЄС. Україна вперше долучилася до ініціативи Європейського тижня сталої енергетики 2011 року. Відтоді українські міста організовують заходи, щоб ознайомити свої громади з відновлюваними джерелами енергії. Європейський тиждень сталої енергетики в Україні об’єднує зусилля НУО в сфері екології, державних інституцій, аналітичних центрів та підприємців у багатьох містах України.

Цьогорічні святкування відбулися з 15 по 19 червня у Вінниці, Києві, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Харкові, Одесі, Конотопі (Сумська область), Житомирі, Кривому Розі (Дніпропетровська область), Полтаві та Голій Пристані (Херсонська область).

Більше інформації про Європейський тиждень сталої енергетики в Україні: http://eusew-ukraine.net