Інсталяція «Парасолька від насильства» запустила проект ЄС із протидії насильству в Україні

З відкриттям символічної інсталяції «Парасолька від насильства» в центральному київському Парку ім.Т.Г.Шевченка, розпочав свою дію проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні».

cr2DSC_8126На дереві в парку Тараса Шевченка, біля пам’ятника поету, розвішали кілька десятків парасольок, які впродовж тижня щовечора підсвічуватимуться 1386 секунд. Саме стільки жінок в Україні потерпають від насильства щодня – згідно з дослідженнями і оцінками експертів.

Контекст

Проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» впроваджується протягом 2014-2016 рр. за підтримки Європейського Союзу з метою налагодження міжвідомчої взаємодії між Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я. Загальний бюджет проекту 340 тис. євро, серед яких 221 тис. євро – кошти, виділені ЄС. Таким чином буде створена система співпраці між соціальними службами, медиками та міліцією у допомозі потерпілим від насильства жінкам. Спершу система буде впроваджена в Києві, потім досвід буде поширений на 10 інших областей.