Енергонезалежність по всій Україні: фоторепортаж

З 16 по 29 квітня українці могли попити «сонячної кави» або покрутити педалі для перегляду фільмів просто на головних площах українських міст. Це не ще один розважальний фестиваль, а стратегічний інформаційний тур, покликаний ознайомити людей з використанням альтернативних джерел енергії для щоденних потреб.

IMG_1457Справжній фанат альтернативної енергії пропонує глядачам скуштувати «сонячної кави», як він її називає. Кава гаряча і запашна, заварена на сонячних променях. Ви б нізащо не здогадалися, що обійшлося без звичних нам електрики чи газу.

«Ми розповідаємо людям про альтернативні джерела енергії. Це сонячний концентратор, який можна змайструвати вдома», – розповідає про свою сонячну машину Віталій. – Потрібна стара супутникова тарілка, обгорнута сонцевідбивною плівкою». Ось так все просто! З цим приладом можна влаштовувати пікнік і смажити яєчню, заварювати каву або навіть смажити м’ясо без шкоди для довкілля.

Віталій упродовж двох років бере участь у таких енергетичних турах з командою Національного екологічного центру України (НЕЦУ). Він помічає зміни у ставленні українців до енергозбереження. «Люди починають усвідомлювати відповідальність за довкілля та зміну клімату», – розповідає Віталій. – Вони також починають шукати можливості заощадження енергії для зменшення витрат».

 «Люди змайстрували понад 60 сонячних концентраторів по всій Україні завдяки нашим буклетам”.- каже він.

Ангеліна Орлова - 4Сонячний колектор для нагріву води також може допомогти стати енергонезалежнішими та екологічнішими за незначних витрат. Волонтери НЕЦУ вчать українців підігрівати воду без електроенергії чи газу. Сонячний колектор може нагріти 80 літрів за 4-5 годин до температури 60 oC. Цей пристрій є досить заощадливим, адже допомагає зекономити понад 5 000 гривень за вісім місяців.

IMG_1474Іншим фетишем еко-волонтерів залишаються сонячні батареї. Ці прилади досить коштовні для використання їх як альтернативи традиційним джерелам енергії – витрати можна покрити через 7-10 років. Однак ринок сонячних батарей в Україні все ж розвивається, і люди можуть придбати їх та скористатися всіма необхідними послугами з установки.

p_IMG_1518Іншим креативним і веселим способом енергозаощадження є велогенератор – з ним ви можете самі створювати енергію! «Це дуже мотивує», – стверджує Богдан.

Справді, чому б не поєднувати кілька корисних справ одночасно. Цей прилад генерує енергію за рахунок крутіння педалей велосипеда. Отже, займаючись спортом можна водночас створювати енергію для своїх комп’ютерів чи чи навіть для вуличних фільмів. Головна ідея такого винаходу – показати, що велосипед може стати елементом енергетичної незалежності.

Андрій Кличук 1Ангеліна Орлова  - 5Ангеліна Орлова - 7p_IMG_150711202580_392765840914628_6131386022529357499_n

Контекст

Інфо-тур «Енерго-незалежність — наша спільна справа!» організовано групою НУО, які займаються екологічними питаннями, аби показати людям, як стати більш енерго-незалежним. До складу групи входять такі організації, як: НЕЦУ, УМКА, АВК, Екоклуб, Голос Природи, Еремурус, Зелена Хвиля.

ЄС заохочує такі екологічні ініціативи та надає фінансову допомогу для їхньої реалізації, включно з інфо-туром.

Ви можете стежити за діяльністю проекту на офіційній сторінці у Фейсбук.