Переваги від торгівельних преференцій ЄС – інфографіка

Режим автономних преференцій ЄС діє щодо України майже рік – з 23 квітня минулого року. Що змінилося в структурі українського експорту за цей рік?

eu_5-02_uaНа перший погляд, зміни невеликі. Згідно з даними Держкомстату, зростання українського експорту до ЄС становило лише 2,6% за підсумками 2014 року. Це дуже мало, адже ще в середині минулого року очікувався приріст не менше 15%.

Таке низьке зростання пояснюється загальним гальмуванням української економіки – насамперед через ситуацію на сході країни.

Однак є й інша проблема – українські виробники минулого року не вичерпали більшості квот на безмитний експорт до ЄС. Більш того, за багатьма позиціями такий експорт навіть не розпочався.

Чи означає це, що надії на європейський ринок виявилися безпідставними?

Інфографіка від Новин співпраці з ЄС спростовує такі висновки.

Тут зібрані товарні позиції, що показали максимальне зростання поставок до ЄС 2014 року. Цим поставкам не завадили ані політичні ризики, ані нестабільний курс гривні. А отже, як мінімум з цих позицій можна розраховувати на високі темпи зростання експорту і цього року.

Також в інфографіці представлено перелік товарних позицій, за якими обнуління мит може мати найбільший економічний ефект. Ці групи можна назвати потенційними лідерами українського експорту до Євросоюзу.

Стаття надана виданням Європейська правда.