ЄС виділить 17 млн. євро для громад, що постраждали від конфлікту

ЄС не стоїть осторонь трагедій, спричинених конфліктом у східній Україні, і намагається допомогти місцевим громадам повернутись до нормального життя.

DSC_0068

На початку жовтня ЄС оголосив про виділення 17 мільйонів євро для підтримки спільнот, які постраждали від конфлікту. Місцеві органи самоврядування у співпраці з неурядовими та міжнародними організаціями, або самостійно запрошуються до подачі заяв на отримання грантів для відновлення повноцінного життя постраждалих регіонів. Бюджет кожного проекту може сягати від 200 000 до 2 000 000 євро. Фінансування проектів відбуватиметься в рамках довгострокової програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» (SURDP).

«Мені не варто говорити про потреби, які значно перевищують можливості українського бюджету, але ми маємо змогу підтримати місцеві громади та надати свою допомогу», – пояснює Беренд де Ґроот, керівник Відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Він та інші експерти Представництва ЄС роз’яснили деталі процедури подання заяв на отримання грантів для українських органів місцевої влади під час інформаційного заходу, який відбувся 22 жовтня в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Для участі в проекті місцеві органи влади мали подати заявку з описом своєї проектної пропозиції до 31 жовтня 2014 року, згідно інформації на сайті Представництва ЄС в Україні.

Це «безповоротні кошти», адже громади не будуть зобов’язані повертати отримані гранти, – пояснює Мирослав Кошелюк, заступник Міністра регіонального розвитку. Він очікує, що це допоможе Україні впоратися з теперішньою кризою.

Кожен проект повинен тривати від 6 до 18 місяців. «Щонайменше 10% від загальної суми проекту має покриватися заявником із його власного бюджету», уточнює Домінік Папенхайм, Координатор сектору Представництва ЄС в Україні. Він додає, що «в особливих і добре обґрунтованих випадках можуть розглядатися винятки».

Першочергово допомога буде спрямована на відбудову інфраструктури (ремонт, будівництво тимчасового чи постійного житла для вимушених переселенців), доступ до послуг (тепло-, електро- та водопостачання, медицину, освіту, тощо), працевлаштування та сприяння економічній діяльності вимушених переселенців та общин, що їх приймають. Пояснила Тетяна Шульга, Координатор сектору Представництва ЄС в Україні, додаючи, що іншою важливою складовою проекту є «примирення та мирне співіснування» вимушених переселенців з общинами, що їх приймають.

«Ми особливо запрошуються до подачі заявок місцеві органи влади Краматорська, Слов’янська, Маріуполя та інших міст, що зазнали руйнувань в наслідок конфлікту,», – наголошує пані Тетяна. Вона розповідає, що проект першочергово спрямований на громади, які постраждали від конфлікту, але зараз мешкають у регіонах, що перебувають під контролем української влади.

«На жаль, ми не можемо працювати в зоні антитерористичної операції», додає пані Тетяна.

Додаткова інформація

Підтримка надаватиметься у вигляді гранту з мінімальним обсягом 200 000 євро та максимальним обсягом 2 000 000 євро. Грант має становити не менше 50% від сукупних прийнятних витрат на реалізацію проекту. Щонайменше 10% від прийнятних витрат на реалізацію проекту мають бути надані заявником із власного бюджету. У добре обґрунтованих випадках можуть розглядатися винятки з цього правила.

Для більш детальної інформації, будь ласка, відвідайте оголошення на сайті Представництва ЄС