Літня школа з нанотехнологій відбулася за підтримки ЄС

2З 23 по 26 серпня в рамках Сьомої рамкової програми (FP7) з наукових досліджень та технологічного розвитку в Яремче, Івано-Франківської області, пройшла Третя міжнародна літня школа для молодих науковців «Нанотехнології: від фундаментальних досліджень до інновацій». Школа передувала другій міжнародній науковій конференції «Нанотехнології та наноматеріали» (NANO – 2014), що  відбулась  27-30 серпня у Львові.

Обидва заходи об’єднали науковців з університетів на дослідницьких центрів Естонії, Італії, Франції, Великобританії, Росії, Туреччини, України та інших держав. В літній школі взяло участь 50 молодих науковців; ще понад 350 дослідників в сфері нанотехнологій приєднались до роботи конференції.

3Молоді дослідники та відомі вчені ділились знаннями з розвитку нанотехнологій та її реалізації в інноваціях спрямованих на задоволення потреб суспільства. Обидва заходи також спряли інтеграції українських дослідників в європейське наукове та інноваційне середовище шляхом формування стратегічних об’єднань з науково-дослідницькими інститутами та університетами. Окрім цього, українські молоді вчені отримали інформацію про можливість участі в наукових програмах ЄС, таких як Horizon 2020 COSME.

Захід було організовано Інститутом фізики НАН України, Львівським національним університетом, Тартуським університетом (Естонія), European Profiles A.E. (Греція), Туринським університетом (Італія), університетом імені П’єра та Марі Кюрі (Франція).

1Довідкова інформація: Сьома рамкова програма (FP7) з наукових досліджень та технологічного розвитку є ініціативою, що фінансується ЄС, спрямованою на заохочення досліджень в Європі з ціллю задоволення потреб нових робочих місць і конкурентоспроможності європейської економіки як лідера в глобальній економіці знань. Рамкова програма з наукових досліджень має дві основні стратегічні цілі:  зміцнення наукової і технологічної бази європейської промисловості і заохочення її міжнародної конкурентоспроможності  поруч із сприянням наукових досліджень що підтримують політики Євросоюзу.