Ліпша безпека харчів сприятиме українському експорту до ЄС

1Висока  якість сільськогосподарських продуктів є надзвичайно важливим для покращення експорту України до ЄС.

За останні 2 роки проект ЄС Твінніг “Підтримка України в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів” допомагав Україні у цьому, узгоджуючи вітчизняні фітосанітарні стандарт із вимогами ЄС.

На підсумковій конференції 10 вересня проект звітував про свої досягнення за 2 роки. Як зазначив керівник проекту Герхард Гюндерман, Віце-президент Інституту ім. Юліуса Кюна: “Проект має безпосередній вплив на аграрний сектор, садівництво та лісництво». Проект допоміг ветеринарній та фітосанітарній службі України покращити захист держави від занесення та поширення шкідливих організмів, а також гарантувати фітосанітарну відповідність вимогам ЄС. «Завдяки цьому торгівля сільськогосподарською продукцією пожвавиться як на національному, так і на міжнародному рівнях, безпека продуктів зросте. Це безперечно матиме значний вплив на економіку”.

3«Завершення проекту – це крок до зближення з ЄС. Ми повинні кожному громадянину країн-членів ЄС гарантувати безпечність вітчизняної продукції», – сказав під час конференції Ігор Швайка, міністр аграрної політики та продовольства України. За його словами, європейців дуже зацікавлені аграрним сектором нашої держави, і підтвердженням цього є реалізація ряду проектів технічної допомоги саме в цьому секторі економіки.

За словами Антьє Фрезе, Головної експертки Відділу Міжнародних проектів Твіннінг, «Проектом було розроблено ключові законодавчі рекомендації для гармонізації із стандартами ЄС, створено посібники для українських колег, проведено низку семінарів для представників різних інстанцій – від законодавців до лабораторних спеціалістів». За час  роботи проекту було розроблено ключові законодавчі рекомендації для гармонізації із стандартами ЄС, створено посібники для українських колег, проведено низку семінарів для представників різних інстанцій – від законодавців до лабораторних спеціалістів. Крім того, українські фахівці проходили двотижневі стажування в країнах ЄС (Франція, Німечина, Литва та Латвія).

 

Довідкова інформація: Проект Твінінг «Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів» сприяв розбудові адміністративних реформ на базі кращої європейської та світової практик. Проект розпочався 18 вересня 2012 року за участі таких країн, як Німеччина, Франція, Литва, Латвія та Україна.

Проект «Твіннінг» – проект, що спрямований на підтримку сусідів ЄС у сфері прийняття норм та стандартів ЄС та розбудови необхідного для цього інституційного потенціалу. Експерти з адміністрації країн-членів ЄС передають свої знання і досвід у впровадженні законодавства ЄС колегам у країнах-партнерах.