Експерти ЄС сприяють реформуванню судової системи України

Група експертів проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції» допомогла українцям розробити Стратегію розвитку судової системи України, яка окреслює необхідні судові реформи на 2014-2017 рр. 

???????????????Документ було розроблено на основі Стратегічного плану розвитку судової влади України, який було прийнято на ХІ Конгресі суддів України у 2013 році. Розроблена Стратегія охоплює практичні аспекти виконання Плану.

Ухвалена в час значних соціальних та політичних перетворень, Стратегія засвідчує прагнення української судової системи до реформування, підвищення якості надаваних послуг, наслідування європейських стандартів та кращих практик адміністрування сфери юстиції. У відповідності до свого наміру поглиблювати європейську інтеграцію, Україна завершує процес підписання Угоди про асоціацію, створює зону вільної торгівлі з ЄС, продовжує візовий діалог та співпрацює з Євросоюзом в інших ключових формах партнерства. Реформування сфери правосуддя в цілому та судової системи зокрема є необхідною передумовою для консолідації всіх цих зусиль.

Стратегія розвитку судової системи України була представлена на ХІІ Конгресі суддів України 19 червня 2014 року. «Перед судовою системою України стоять серйозні виклики. Представники судочинства мають самі зробити значні кроки для відродження довіри громадян», – говорить д-р Віргіліюс Валанчіус, провідний експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції».

Ухвалення та впровадження Стратегії розвитку судової системи України буде винесено на обговорення під час наступного засідання Ради суддів України, що відбудеться 19-20 липня 2014 року.

#####

Фінансований ЄС проект «Підтримка реформ у сфері юстиції» прагне підтримати консолідовані секторальні реформи у галузі правосуддя в Україні. Проект розрахований на 38 місяців та передбачає безпосереднє залучення країн-членів ЄС. Він збере за одним столом представників всіх зацікавлених сторін, щоб допомогти їм із розробкою спільної стратегії реформування галузі. Стратегія буде впроваджуватися за допомогою потужного механізму секторальної координації та згідно з щільним графіком реалізації та за багаторічної фінансової підтримки від українського уряду.  

Проект реалізується Консорціумом на чолі із Justice Coopération Internationale (JCI), уповноваженим органом Міністерства юстиції Франції, у співпраці із CIVIPOL (уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ Франції), ADETEF (уповноваженим органом Міністерства фінансів Франції), Міністерством юстиції Польщі, Міністерством юстиції Литви, Литовським Інститутом права, Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ), уповноваженим органом Федерального Міністерства юстиції Німеччини та українською неурядовою організацією «Центр правових та політичних досліджень» в статусі асоційованої організації.