Фінансова підтримка України: у червні ЄС виділив 500 млн. та 250 млн. євро

ЄС продовжує дотримуватися своїх зобов’язань щодо фінансової підтримки України. У червні було оголошено про виділення траншів у рамках макрофінансової допомоги та Контракту з розбудови держави.

?????????????????????????????????17 червня Європейська Комісія, діючи від імені ЄС, виділила Україні 500 млн. євро – перший кредитний транш з нової програми макрофінансової допомоги для країни (MFAII).

Цікоштибуловиділенопіслятого, якУкраїнаотримала 100 млн. євро, якібулонаданозпопередньопогодженоїпрограмимакрофінансовоїдопомоги (MFA I) 20 травня. Мета обох програм – підтримати Україну економічно і фінансово у складний період її розвитку.

Загальна підтримка України Євросоюзом у рамках макрофінансової допомоги складає 1,61 млрд. євро; після виділення сьогоднішнього траншу залишається ще 1,01 млрд. євро.

Макрофінансова допомога ЄС доповнить ресурси від Міжнародного валютного фонду (МВФ) та інших донорів у контексті стабілізації та програми реформ, започаткованої нещодавно українською владою. Також вона спрямована на зменшення короткострокового дефіциту платіжного балансу та вразливості фінансово-бюджетної сфери країни.

Крім того, 12 червня ЄС повідомив про те, що виділив Україні 250 мільйонів євро безповоротної допомоги у рамках Контракту з розбудови держави. Загальна вартість контракту становить 355 мільйонів євро.

Контракт з розбудови держави – це основна ініціатива ЄС для підтримки України у розв’язанні ключових проблем, що стояли на перешкоді реформам та європейській інтеграції в минулому. Особливу увагу зосереджено на підтримці зусиль України в боротьбі з корупцією та реформуванні державної служби.

Макрофінансова допомога та контракт з розбудови держави є частиною ширшого пакету допомоги Україні, про який Європейська Комісія оголосила 5 березня, а лідери ЄС підтримали під час саміту Євросоюзу, який відбувся наступного дня, 6 березня. Обсяг підтримки складає 11 мільярдів євро.