ЄС дав 24 мільйони євро на розвиток місцевих громад в Україні

ЄС виділяє ще 24 мільйони євро на реалізацію 1330 малих місцевих ініціатив у селах та невеликих містах по всій Україні. 20 травня в Києві була офіційно розпочата третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (СВА), – найбільшого проекту ЄС в Україні, – який фінансується та реалізується спільно із Програмою розвитку ООН.   

???????????????????????????????????????????Як і на першому та другому етапах, третя фаза проекту (СВА-ІІІ) буде заохочувати власні ініціативи місцевих громад по всій Україні. Мета – поліпшити умови життя в селах та малих містах. Особливу увагу звернено на сприяння децентралізації та впровадженню енергоефективних технологій.

Проект спирається на ідею, що сталий регіональний розвиток залежить від ефективного місцевого управління та активної участі громади. Контроль та активність громади є особливо ефективними тоді, коли вони спрямовані на розв’язання проблем, визначених самими мешканцями.

Вплив СВА-ІІІ безпосередньо відчують 1,5 мільйони громадян з 1000 сіл та 15 містечок з усієї України. У підсумку місцеві громади та органи влади будуть підготовлені до повноцінного впровадження орієнтованих на громаду проектів. «Це не дрібниця, а питання системних речей. Місцеві громади перебувають у центрі справжньої трансформації: якщо вони не реформуються, суспільство не зможе змінитися», – стверджує Алессандра Тісо, постійний координатор ООН та постійний представник Програми допомоги ООН в Україні. «В осерді нашої роботи – люди, і, спонукаючи їх до розвитку їхніх власних громад, ми реалізуємо їхнє прагнення до процвітання та більших можливостей», – каже вона.

Третя фаза проекту СВА буде також підтримувати український уряд на шляху реформ в напрямку децентралізації. Мета цих реформ – підвищити якість послуг та посилити потужності регіональних та місцевих органів влади в Україні. «Нова фаза проекту розпочинається у слушний момент, коли уряд рішуче рухається в напрямку децентралізації», – коментує Ендрю Разбаш, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні. «Ці невеликі проекти справляють значний вплив на світогляд людей. Підсилення ролі місцевих громад є потужним інструментом в боротьбі проти корупції, а також великим кроком вперед для України», – додає він.

Енергофективність житла в містах є одним із основних пріоритетів СВА. Вона становить центральний компонент третього етапу його реалізації. Ініціатива прагне сприяти відповідальному використанню ресурсів та зорієнтована на міста із менш ніж 150 тисячами мешканців. Вона буде розвивати успішні моделі, які можуть потім відтворюватися в інших громадах для розв’язання схожих побутових проблем. Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної державної адміністрації, говорить, що проект є «чудовим шансом переглянути звичну споживацьку філософію та активізувати наші ресурси». «Нам надали ефективний інструмент, і зараз ми маємо навчитися самостійно його застосовувати», – додає він.

Довідкова інформація: Проект СВА фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН. Він сприяє сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення колективного управління та заохочення орієнтованих на громаду ініціатив по всій Україні. Головна мета полягає в розробці та реалізації мікропроектів, спрямованих на поліпшення умов життя громадян, починаючи від охорони здоров’я і забезпечення якісного водопостачання до енергоощадного вуличного освітлення і ремонту шкіл та дитсадків. З часу його заснування у 2007 році безпосередній вплив проекту відчули 2,5 мільйони українців з усіх регіонів держави. СВА-ІІІ буде впроваджуватися з 2014 до 2017 року із загальним бюджетом у 23.8 мільйони євро, наданих ЄС (23 мільйони євро) та Програмою розвитку ООН (800, 000 євро).

Докладніше: http://cba.org.ua