Чи готова Україна споживати менше енергії?

23 червня в Україні розпочнеться Європейський тиждень сталої енергетики

 ecology_infographics 2b

23-28 червня Україна долучиться до загальноєвропейської ініціативи – Європейського тижня сталої енергетики. Четвертий рік поспіль Представництво ЄС в Україні разом зі своїми міжнародними та українськими партнерами запрошує громадян відвідати заходи Тижня у різних містах по всій країні та навчитися, як кожен із нас може зменшити споживання енергії у повсякденному житті. Яскраві вуличні заходи, конференції та обмін досвідом популяризуватимуть енергоощадний спосіб життя. До організації та участі у заходах долучаються численні громадські організації, представники державних установ, бізнесу, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін.

ecology_infographics 2a
23 червня
о 10.00 у Львові на площі біля міської ради Європейський тиждень сталої енергетики в Україні урочисто відкриють українські та закордонні високопосадовці – Ян Томбінський, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, Андрій Садовий, міський голова Львова, Андрій Білоусов, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Опісля мешканців міста очікуватиме яскраве видовище – дитячий флеш-моб «Енергія Україні», під час якого 100 учнів львівських шкіл із синьо-жовтими листівками в руках розмістяться на пл. Ринок у формі карти України. Відвідувачі також зможуть побачити вуличні вистави, освітні презентації, а на дітей чекають ігри та квести, що у цікавій та зрозумілій формі розкажуть, як можна використовувати відновлювальну енергетику у повсякденному житті. Заходи у Львові у партнерстві із Представництвом ЄС в Україні організовують Львівська міська рада, Асоціація «Енергоефективні міста» та проект «Угода мерів».

Впродовж наступного тижня по всій Україні активісти навчатимуть конструювати сонячний колектор з підручних матеріалів, показуватимуть фільми на КіноРовері та вуличні виставки енергоощадного обладнання, організовуватимуть велотури та багато інших цікавих подій. Заходи, зокрема, відбудуться у Вінниці, Одесі, Рівному, Харкові, Києві, Кузнецовську. Як і в усіх країнах ЄС організатори Тижня в Україні шукатимуть відповідь на питання, чи готові українці споживати менше енергії так, щоб це не впливало на якість життя?

Запрошуємо журналістів на заходи Тижня по всій Україні, зокрема на церемонію відкриття у Львові 23 червня о 10:00 та на прес-конференцію об 11:30, що відбудуться на площі біля Львівської міської ради.

ecology_infographics 3aВ середньому кожен українець споживає втричі більше енергії, ніж громадянин ЄС. Експерти прогнозують, що запровадження енергоощадних технологій може скоротити енергоспоживання на 40%. Прагнучи допомогти Україні у цих амбітних планах, ЄС втілює численні програми. Зокрема, на державні програми з енергоефективності ЄС було надано €46,6 млн.; через фонд Е5Р (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля) українські міста отримали €240 млн. на модернізацію комунального теплопостачання, а в рамках загальноєвропейської ініціатива Угода мерів 71 українське місто взяло на себе зобов’язання скоротити енергоспоживання та збільшити використання відновлюваних джерел енергії. Також ЄС фінансується місцеві проекти з покращеня енергоефективності через програму Місцевий розвиток орієнтований на громаду. За 7 років існування цієї програми 275 громад малих міст і сіл України отримали $3,65 млн. на утеплення шкіл, лікарень, дитсадків тощо. Кредити на покращення енергоефективності муніципальних будівель надає також ЄБРР.

ecology_infographics 3bЄвропейський тиждень сталої енергетики – це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Відтоді з року в рік до святкувань долучились сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції. Заходи, що відбуваються в рамках Тижня, сприяють поширенню найкращих практик, надихають на нові ідеї та об’єднують задля досягнення завдань ЄС щодо зменшення енергоспоживання та запобігання змінам клімату. У 2011 році Україна долучилась до Тижня сталої енергетики вперше.

 

Запрошуємо ознайомитись з програмою заходів Тижня в Україні на сайті: http://eusew-ukraine.net/