В Одесі відбувся Міжнародний транспортний тиждень

27-30 травня в Одесі відбувся Міжнародний транспортний тиждень. Учасники події обговорили шляхи модернізації транспортної інфраструктури в Україні та в усьому чорноморському регіоні.

??????????????????????????У своєму зверненні до учасників події посол Ян Томбінський, голова Представництва Європейського Союзу в Україні, говорив про те, що транспорт «продовжить відігравати важливу роль в порядку денному Угоди про асоціацію між ЄС та Україною», адже в транспортній сфері йдеться «не лише про інфраструктуру, але й також про зв’язки та побудову містків між людьми та країнами». Він нагадав, що ЄС «готовий підтримати Україну з понад 11 мільярдами євро протягом наступних кількох років» у широкому спектрі галузей, зокрема у транспорті; цей пакет допомоги також містить «1,5 мільярдів євро безповоротної грантової допомоги».

Програма Міжнародного транспортного тижня включила в себе кілька подій, зокрема форум «Транспорт: інвестиції у майбутнє» (27 травня), що був зосереджений на перспективах розвитку інтегрованого транспортного сектору як шляху до покращення мобільності людей та забезпечення стабільного зростання.

На семінарі навколо проекту «Єдине вікно – локальне рішення» (27 травня), організованого  Європейською економічною комісією ООН, обговорювали перспективи створення сприятливих умов для спрощення процедур торгівлі й реалізації принципів «Єдиного вікна в Україні». Зокрема, розмову було присвячено Інформаційній системі портового співтовариства (ІСПС) в Одесі, яка є ключовим елементом спільного проекту ЄЕК ООН й українських державних й приватних сторін. Завдяки цій системі кілька років тому в Одеському порту на базі нової електронної технології почалося оформлення й випуск контейнерів за системою «Єдиного вікна». Покроковий підхід ініціативи вестиме від системи портового співтовариства (ІСПС) в Одесі до морського, транспортного «єдиного вікна», і далі до майбутнього національного, торгового й митного «єдиного вікна». Технічне забезпечення функціонування системи та її розвитку здійснюється Центром Обробки Даних (ЦОД). Наступний етап – морське «єдине вікно», яке обслуговує всі порти у країні – буде розпочатий найближчим часом.

Вальтер Треттон, керівник секції інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні
Вальтер Треттон, керівник секції інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні

У рамках Міжнародного транспортного тижня також відбулося Засідання Ради міжнародної Асоціації портів Чорного й Азовського морів (BАSPА) та XІII міжнародна виставка «Інтер-ТРАНСПОРТ». На експозиції виставки були представлені провідні порти чорноморського регіону, залізниці, міжнародні експедиторські компанії, виробники обладнання й техніки для портового й складського господарства. Стенд проекту ЄС привертав величезну зацікавленість відвідувачів й гостей виставки.

Нарешті, у рамках Тижня також відбулася XІII міжнародна конференція «Транспортна мережа чорноморського регіону: комплекс комунікацій між Європою, Азією й іншими континентами».  В рамках конференції учасниками обговорювалися перспективи формування транспортної мережі Чорноморського регіону – транспортні магістралі, інтермодальні перевезення, концепція формування регіональної транспортної мережі, спрямування розвитку портових технологій, а також будівництво, реконструкція, проектування портових й берегозахисних гідротехнічних споруджень.

Контекст

Міжнародний транспортний тиждень є регулярною зустріччю транспортної інтелігенції країн СНД й зарубіжжя. Вона проводилася у рамках плану Організації чорноморського економічного співтовариства (ОЧЕС), а координацію заходів виконували Міністерство інфраструктури України, Міністерство закордонних справ України й Одеська обласна державна адміністрація. Також активну підтримку й участь здійснювали провідні галузеві професійні асоціації та спілки. Від Європейського Союзу в події взяли участь Вальтер Треттон, керівник секції інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні, Бернард Семерія, Керівник проекту ЄС ПТС, та Теодора Андрєєва, менеджер транспортних проектів Представництва ЄС в Україні.

Докладніша інформація: http://www.transport-ukraine.eu