ЄС допоможе захистити інтелектуальну власність в Україні

В сьогоднішній Україні захист інтелектуального продукту продовжує бути доволі умовним. Реагуючи на ці потреби, Європейський Союз разом з іспанськими і данськими експертами започаткував проект запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»
Запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»

У сучасній економіці продуктом може бути не тільки матеріальний товар. Люди також виробляють ідеї, інформаційні продукти, мистецькі об’єкти та нові технології. Інтелектуальний продукт вимагає великих зусиль та інвестицій – але вкрасти його легше, ніж звичайну річ.

Багато хто розуміє сьогодні, що потужної сучасної економіки неможливо збудувати без захисту прав інтелектуальної власності. В сьогоднішній Україні, однак, захист інтелектуального продукту продовжує бути доволі умовним.

Реагуючи на ці потреби, Європейський Союз разом з іспанськими і данськими експертами започаткував проект запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Коментуючи, Микола Ковіня (Керівник проекту від України, Голова державної служби інтелектуальної власності України) говорить про те, в останні десятиліття «ЄС рухається у напрямі високотехнологічної економіки». На його думку, «інтелектуальна власність є невіддільною частиною такої економіки».

Сьогодні захист цих прав здатний не лише підвищити зайнятість та конкурентоздатність держави; він також важливий для прогресу країни на шляху до європейської інтеграції. Новий проект допоможе Україні виконати свої зобов’язання у рамках двосторонніх відносин з ЄС.

Це підтверджує і Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.  Угода про асоціацію, зокрема про глибоку і всеохопну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ), містить положення, які стосуються захисту прав інтелектуальної власності. Майбутні успіхи України у зміцненні прав інтелектуальної власності дипломат вважає «важливим елементом впровадження ГВЗВТ».

Запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»
Запуск нової ініціативи Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»

«Європейський Союз перейшов на єдину європейську модель у сфері захисту прав інтелектуальної власності, – підкреслює Томбінський. «І Україна незабаром стане частиною такої моделі», – підсумовує він.

Контекст

29 квітня у Києві відбулася конференція-відкриття фінансованого ЄС проекту Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Під час події були представлені заходи, що їх заплановано до проведення у рамках впровадження проекту. Також учасники конференції дізналися про цілі та очікувані результати ініціативи. У заході взяли участь співробітники Представництва ЄС в Україні, експерти з Данії та Іспанії, українські посадовці тощо.

Проект Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» впроваджується експертами із Іспанського відомства торговельних марок і патентів, Відомства патентів та торговельних марок Данії та їх колег із Державної служби інтелектуальної власності України. Загальна тривалість проекту становить 18 місяців. Його бюджет – майже 1,4 млн. євро.

Ефективний захист прав інтелектуальної власності – це важливий інструмент для залучення іноземних інвестицій, передачі технологій та ноу-хау, дотримання законних прав українських правовласників. У середньо- та довготривалій перспективі це також заохотить українських авторів, винахідників та інвесторів, сприятиме розвитку української економіки. Згідно зі статистикою, 56,5 млн. із 218 млн. робочих місць в країнах-членах ЄС прямо створюються підприємствами, які ефективно захищають інтелектуальну власність; водночас заробітна платня співробітників таких підприємств у середньому на 40% вища, ніж їхніх колег з інших сфер.

Більше інформації про проект Twinning «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»

Контактна особа: Пабло Роденас, Постійний радник проекту Твінінг, тел. +380 (44) 494-06-54, e-mail: prodenas@fiiapp.org