Митні структури борються із контрабандою цигарок

Контрабанда цигарок через центральний сектор молдавсько-українського кордону була найбільш серйозною загрозою безпеки кордонів між Україною та Молдовою у 2013 році. Для боротьби з цією загрозою у штаб-квартирі EUBAM зібрались представники митних та правоохоронних органів Молдови та України для участі в роботі Спеціальної групи з боротьби із нелегальним оборотом тютюнових виробів.

Контрабанда цигарок через центральний сектор молдавсько-українського кордону була найбільш серйозною загрозою безпеки кордонів між Україною та Молдовою у 2013 році.     Для боротьби з цією загрозою у штаб-квартирі EUBAM зібрались представники митних та правоохоронних органів Молдови та України для участі в роботі Спеціальної групи з боротьби із нелегальним оборотом тютюнових виробів.
Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, Бессарабія, Україна, 1 січня 2007 рік © Європейські спільноти, 1995-2008рр.

Контрабанда цигарок через центральний сектор молдавсько-українського кордону була найбільш серйозною загрозою безпеки кордонів між Україною та Молдовою у 2013 році.     Для боротьби з цією загрозою у штаб-квартирі EUBAM зібрались представники митних та правоохоронних органів Молдови та України для участі в роботі Спеціальної групи з боротьби із нелегальним оборотом тютюнових виробів.

 Метою цієї зустрічі було спільне планування заходів з боротьби та недопущення контрабанди тютюнових виробів. Учасники обговорили пропозиції щодо різноманітних аспектів оперативної діяльності у боротьбі з нелегальним оборотом цигарок у регіоні. EUBAM використала цю зустріч як можливість представити партнерам із Молдови та України багаторівневий підхід ЄС до цієї проблеми.

Місія ЄС також підготувала підґрунтя для майбутнього співробітництва молдавських та українських колег із європейськими партнерами. На цій зустрічі до митників Молдови та України долучились їхні європейські колеги з Європейського бюро з боротьби із шахрайством (OLAF) та Управління її Величності з податків та митних зборів із Великобританії.

Спеціальну групу з боротьби із незаконними оборотами тютюнових виробів було створено у 2010 році і відтоді вона координує діяльність митних структур Молдови та України у боротьбі із контрабандою тютюнових виробів із Молдови та України у країнах ЄС.