Європарламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні

У четвер, 6 лютого, Європейський Парламент увалив резолюцію щодо ситуації в Україні.

Підтримка України євродепутатами - грудень 2013 року. Фото: прес-служба Європарламенту
Підтримка України євродепутатами – грудень 2013 року. Фото: прес-служба Європарламенту

Резолюція засуджує насильство над «мирними громадянами, журналістами, студентами, представниками громадянського суспільства, опозиційними політиками і духовенством» в Україні.

У зв’язку із цим документ закликає інституції та країни-члени Євросоюзу вдатися до «негайних дій». Під такими діями мається на увазі застосування дипломатичного тиску та персональних адресних санкцій (зокрема, введення заборони на в’їзд та замороження рахунків і власності) проти «тих українських чиновників та законодавців, а також їхніх бізнесових спонсорів (олігархів), хто відповідальний за придушення і смерть протестувальників».

Також європейські депутати спонукають ЄС «активізувати зусилля, аби припинити відмивання грошей та ухиляння від сплати податків українськими компаніями та бізнесменами у європейських банках».

Документ закликає ЄС, США, МВФ, Світовий банк, а також ЄБРР і Європейський Інвестиційний Банк готувати «довготерміновий пакет конкретної фінансової допомоги Україні». Він потрібен насамперед, аби боротися з різким погіршенням фінансової та соціальної ситуації в країні. Економічна допомога, на переконання європейських депутатів, має сприяти «запровадженню урядом необхідних глибоких і всеосяжних реформ української економіки».

У Європарламенті стурбовані надмірним використанням насильства силами безпеки і так званими тітушками. Депутати вимагають від Президента Віктора Януковича припинити участь беркуту та інших силовиків у «провокуванні, викраденні, здійсненні нападів, катуванні, побитті та приниженні тих, хто підтримує Євромайдан». Також в країні мають бути припинені «довільні арешти та надмірні досудові утримання під вартою», йдеться у резолюції.

У документі міститься прохання до Конференції голів політичних груп Європарламенту якнайшвидше створити постійну місію в Україні, що складатиметься з європейських депутатів. ЇЇ мета – «пом’якшити напругу і сприяти діалогу між сторонами», наголошується у резолюції.

Окрім того, у Європарламенті закликають Росію «припинити репресивні заходи та надмірний тиск, метою якого є підірвати суверенне право своїх сусідів вільно визначати своє майбутнє».

Європейські депутати також нагадали, що Брюссель готовий підписати Угоду про асоціацію, включно із глибокою і всеосяжною зоною вільної торгівлі, з Україною – щойно буде подолано політичну кризу та виконані необхідні умови, визначені у висновках засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 10 грудня 2012 року та у резолюції Європарламенту від 13 грудня 2012 року.

Більше інформації:

Повний текст резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні