Ефективна регіональна політика стимулюватиме зростання – експерти

Програми регіонального розвитку є одним з головних інструментів, що сприяють економічному зростанню країни.

Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні
Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні

На цьому наголосив Рональд Хол, Головний радник Генерального директорату Європейської Комісії з питань регіонального розвитку, під час міжнародного форуму з питань регіонального розвитку та державної регіональної політики в Україні, що відбувся у Києві 26-27 листопада.

На переконання Хола, загальноєвропейська модель зі стимуляції зростання за допомогою програм інтегрованого регіонального розвитку, що орієнтовані на сильні та слабкі сторони регіонів, може бути також застосована і в Україні.

У такий спосіб у важкі економічні часи такий підхід здатен поліпшити рівень життя простих українців. Однак експерти зауважують, що для цього потрібна допомога висококваліфікованих спеціалістів.

Анатолій Максюта, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначає, що вже понад десять років ЄС підтримує Україну у розробці її стратегій регіонального розвитку. За його словами, завдяки підтримці Брюсселя в Україні реалізується 82 проекти технічної допомоги у цій сфері. «Вони стосуються насамперед сфер захисту довкілля, управління кордонами, енергоефективності, охорони здоров’я, освіти тощо», – говорить посадовець.

Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні, нагадує, що окрім цих ініціатив, ЄС також фінансує низку пілотних проектів із розвитку регіональної політики в Україні. Окрім того, за його словами, ЄС передбачив 55 мільйонів євро загальної бюджетної підтримки. Її зможе отримати український уряд на реалізацію конкретних проектів у сфері регіонального розвитку.

Підтримка ЄС почала приносити перші результати. Зокрема, Расбаш привітав ухвалення Україною Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року. Водночас він також підкреслив важливість ухвалення закону про засади державної регіональної політики, що наразі знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

«В останні роки Україна досягла значного прогресу у розвитку свої регіональної політики. Однак наступний рік буде не менш складним», – підкреслив Расбаш.

Контекст

26-27 листопада у Києві відбувся міжнародний форум «Регіональний розвиток і державна регіональна політика в Україні: стан і перспективи змін у контексті глобальних викликів та кращих європейських практик».

Форум зібрав понад 200 учасників з України та європейських країн. Вони обговорили питання, які стосуються проблем та перспектив розвитку державної політики та стратегій у сфері регіонального розвитку. Також під час заходу було представлено два ґрунтовних дослідження стану і можливих змін політики регіонального розвитку України.

Програма Європейського Союзу «Підтримка регіональної політики розвитку України» була започаткована у січні 2013 року і триватиме до липня 2016 року.

Її мета – сприяти суспільному, економічному та територіальному гуртуванню України. Реалізація програми надасть можливість підвищити потенціал українських органів державної влади та інших зацікавлених сторін у питаннях розробки ефективної політики регіонального розвитку. Бюджет програми складає 31 мільйон євро.

Більше інформації можна знайти за таким посиланням: www.surdp.eu