Erasmus+ дає українцям освітні можливості у 150 країнах світу

Високі європейські стипендії дають українцям можливість отримати якісну вищу освіту у Європі.

Study in Europe
Ярмарка “Освіта за кордоном”, 14-16 листопада, Київ

«За два роки навчання на магістратурі я вчилась у трьох університетах одразу, і тому отримаю магістерські дипломи трьох університетів», розповідає про свій нещодавній досвід навчання за програмою Еразмус Мундус Олена Яницька. «Це єдина в ЄС програма, що пропонує навчання у двох, і навіть трьох країнах одночасно. Відповідно до умов консорціуму, ви отримуєте дипломи в усіх країнах, у яких перебували на навчанні».

Незабаром Олена отримає дипломи за напрямком «Європейська література і культура» від університетів Страсбургу, Болоньї і Салоників. Сьогодні вона – одна із волонтерів, що розповідають про освітні програми ЄС на “Ярмарці освіти за кордоном”, яка відбулася 14-16 листопада в Києві. Європейська Комісія вже втретє презентує стенд “Навчання у Європі” на виставці. Цьогоріч представляють нові програми ЄС для академічної співпраці та досліджень – Еразмус+ та програму Марії Склодовської-Кюрі.

В «Українському домі», де проходить освітня виставка, людно. Десятки павільйонів, що наввипередки роздають інформаційні буклети, популяризують переваги навчання у окремих університетах та країнах.

«Якщо я правильно зрозумів, в Еразмус Мундус курують подачу документів від самого початку», – пояснює те, що саме його привабило до стенду «Навчання в Європі», студент-філософ Олександ Комаров. «Тобто людина застрахована від ситуації, коли вона вступає до європейського університету, але потім не може знайти фінансування».

Study in Europe 2Проте Олена Яницька розтлумачує, що студент має подавати документи самостійно, згідно з вимогами кожного з університетів консорціуму. «Основна відмінність у тому, що це найбільш профінансоване навчання, яке покриває усі витрати. Жодна з країн-членів ЄС окремо на рівні магістратури такі високі стипендії не надає. Оплачується повністю навчання та щомісячна стипендія у розмірі 1000 євро», – говорить вона.

З наступного року Еразмус Мундус трансформується в нову програму Еразмус +, що окрім гідного фінансування, пропонуватиме українським студентам і дослідникам можливість навчатись у більшій кількості країн. Нова програма розрахована на період 2014-2020 років. Вона об’єднає поточні освітні програми ЄС в Україні – Темпус, Еразмус Мундус та Програму імені Жана Моне.

«Чому Еразмус+? Тому що програма Еразмус відкривається для більшої кількості країн. Окрім цього, додаються інші програми з новими можливостями», – пояснює інновації Світлана Шитікова, директорка Національного Темпус-офісу в Україні.

За її словами, «раніше програма була відкрита для країн-учасниць, яких було 27, а тепер їх 34. Це держави-члени ЄС, країни-кандидати, тобто Туреччина та Македонія, а також Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн. Також були країни-партнери програми, яких налічувалось 27, а зараз їх близько 150-и. В рамках програми діятиме 3 компоненти, – навчальна мобільність, проекти співпраці та проекти підтримки політики у сфері вищої освіти».

Study in Europe 3Перший напрям передбачає, що на основі двостороннього договору університет може відправляти своїх студентів на кредитну мобільність, викладачів – на стажування та викладання, і так само приймати іноземних студентів та викладачів. В рамках ступеневої мобільності відкривається можливість створювати нові магістерські програми та отримувати ступінь магістра в закордонному навчальному закладі. А проекти співпраці відкривають можливості створення стратегічних партнерств та альянсів знань. Відтак  Еразмус+ підтримуватиме модернізацію системи і закладів вищої освіти, а також розвиток співробітників Вишів у країнах-партнерах.

За час існування Еразмус Мундус в Україні близько 1800 українських студентів і дослідників вже взяли участь у програмах мобільності. Протягом останнього раунду подачі заявок було обрано дев’ять нових партнерств, які планують підтримувати мобільність 299 українських громадян. На сьогодні Україна також бере участь у 82 проектах Темпус, зокрема у 33 проектах, що були відібрані для фінансування у 2013 році.

Докладніше про Erasmus +:

Leaflet Erasmus+ 

Інформація про Erasmus+