Експерти: телекомунікаційний сектор України наближається до стандартів ЄС

Майбутня Угода про асоціацію з ЄС поліпшить бізнесовий клімат в Україні, включно із сектором телекомунікацій. У такий спосіб українці матимуть змогу скористатися усіма перевагами, які їм пропонує сучасна сфера зв’язку та інформатизації.

Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні (у центрі) та Фабіо дель Алісаль, Керівник проекту від країн-членів ЄС (ліворуч)
Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні (у центрі) та Фабіо дель Алісаль, Керівник проекту від країн-членів ЄС (ліворуч)

На цьому наголосив Ендрю Расбаш, Керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні, під час підсумкової конференції з нагоди завершення проекту Twinning у телекомунікаційному секторі, яка відбулася 12 листопада у Києві.

За словами Расбаша, загальна мета проекту полягала у приведенні сфери регулювання телекомунікацій в Україні у відповідність до законодавства ЄС. «У разі підписання та впровадження Угоди про асоціацію Україна стане за декілька років повноправним членом єдиного ринку телекомунікацій Євросоюзу», – підкреслив він.

Цей проект Twinning  із бюджетом у 1,3 мільйони євро є «найбільш амбітним проектом у сфері телекомунікацій, учасником якого я коли-небудь був», – зазначив Фабіо дель Алісаль, Керівник проекту від країн-членів ЄС (Іспанія). За його словами, під час реалізації проекту було досягнуто понад 40 так званих «обов’язкових результатів» та здійснено 7 навчальних візитів до країн-членів ЄС. У його впровадження було залучено понад 500 місцевих та 65 європейських експертів, додав він.

Ігор Сиротенко, Керівник проекту від України, підтвердив, що обидві сторони – українська та європейська, – залучені у реалізацію цього проекту, зробили вагомий внесок у його успішність. «Наразі найбільшою турботою є застосування усіх надбань проекту на практиці», – підкреслив Сиротенко.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), вже окреслила майбутній план дій для того, аби втілити результати проекту у життя. Водночас Петро Яцук, Голова НКРЗІ, підтвердив, що проведена робота та отриманий досвід підтверджують готовність України розбудовувати асоціацію з ЄС у телекомунікаційній сфері.

Довідка

12 листопада у Києві відбулася фінальна конференція проекту Twinning «Підтримка посилення регуляторної та юридичної спроможності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), щодо регулювання сектору телекомунікацій».

У конференції взяли участь керівники проектів від ЄС та України, співробітники Представництва ЄС в Україні, українські урядовці, а також інші зацікавлені сторони. Захід став нагодою для підбиття підсумків реалізації проекту та оцінки його ефективності з точки зору очікуваних результатів. Також він став платформою для обговорення можливих проблем і труднощів, пов’язаних із майбутнім впровадженням цього проекту.

Загальною метою проекту була підтримка розвитку регулювання сектору телекомунікацій в Україні у відповідності до законодавства ЄС. Основною метою проекту було зміцнення незалежності та адміністративного потенціалу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації з метою вжиття необхідних заходів регулювання, забезпечення виконання її власних рішень та застосування усіх регуляторних нормативів, які гарантують справедливу конкуренцію на ринку. Бюджет проекту, який впроваджувався протягом 21 місяця, складав 1,3 млн. євро.

Програма Twinning, яка була започаткована у 1998 році, є одним із найважливіших інструментів інституційної розбудови. Вона має на меті допомагати країнам-бенефіціарам, включно із Україною, у розвитку сучасних та ефективних органів, структура, людські ресурси та управлінський досвід яких достатній для належного застосування законодавства ЄС. Основна ідея проекту полягає у створенні системи, що дозволяє державним органам і організаціям змішаної форми власності країн-бенефіціарів співпрацювати з аналогічними інституціями країн-членів Євросоюзу.

Для України вперше можливість отримання допомоги через реалізацію інструменту Twinning з’явилася у 2006 році.

Більше інформації про проект можна знайти за цим посиланням.