Флешмоб у Тернополі закликав будувати Європу в Україні

24 жовтня 2013 року Тернопіль долучився до хвилі інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва Євросоюзу

10471435083_e30444c724_cНа центральній площі мешканці влаштували танцювальний флешмоб «У ритмі Європи». Символічний танець акцентував увагу на важливості спільних зусиль і кроків українців на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Подія стала частиною інформаційної кампанії Представництва Європейського Союзу в Україні, яка протягом року почергово проходить в усіх містах України.

50 студентів Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ) взяли участь у танцювальному флешмобі. Молоді люди на своєму прикладі показали, що успішний результат будь-якої справи залежить від злагоджених дій кожного, незалежно від умінь та навичок. Рух до Європи та інтеграція України мають подібну основу. Сильніші – лише разом, – демонстрували студенти ТНЕУ.

10471438803_860912d2b3_cТанець був побудований під музику різних країн Європи, об’єднаних в єдину пісню. Під час кожної пісні учасники формували символічні фігури. Так, наприклад, одна з фігур – годинник –  нагадувала, про наближення до вільнюського саміту та підписання Угоди про Асоціацію. Завершився флешмоб піснею «Все буде добре», слова якої мають стати гаслом у відносинах України – ЄС. Тернополяни стали не лише глядачами постановки, але й активними учасниками. «Розвиток у ритмі Європи – це те, до чого мають прагнути українці. І сьогодні танцювальним флешмобом мешканці міста довели, що як і танець, рух до Європи можливий тільки за умов спільної роботи всіх учасників процесу», – зазначила Вікторія Давидова, Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

В рамках інформаційної кампанії зранку цього ж дня студенти ТНЕУ, активісти Євроклубів міста спілкувались під час круглого столу з дипломатами на тему важливості підписання Угоди. У режимі он-лайн відповів на запитання присутніх Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські. Посол також розповів про європейську інтеграцію, яка на практиці стала історією успіху для багатьох інших країн. «Не виключено, що Україна також може стати частиною цієї європейської історії», – зауважив Ян Томбінські.  Також під час круглого столу керівник відділу контрактів і фінансів Представництва ЄС в Україні Хольгер Роммен у форматі відео-лекції розповів присутнім про зв’язок між державним фінансуванням України та програмами в рамках співпраці Україна – ЄС. Крім того, представники ЄС офіційно передали освітні та промоційні матеріали в Інформаційний центр Європейського Союзу, який працює на базі  ТНЕУ, та Євроклуби міста і області.

Також в рамках візиту в Тернополі відбулася зустріч з міським головою та керівниками виконавчих органів міськради. Наостанок делегація ЄС зустрілася з учасниками Молодіжного європейського парламенту, які представили напрямки своєї роботи, поспілкувалися про можливості розширення міжнародних контактів та роль молоді у євроінтеграції України.

Танцювальний флешмоб «У ритмі Європи» – це четвертий захід інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні», яку Представництво ЄС проводить протягом року по всій Україні. Кампанія включає низку інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів тощо), які покликані пояснити важливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.  Наступним заходом інфокампанії стане панельна дискусія лідерів громадської думки на чолі з Послом ЄС Яном Томбінські наприкінці листопада. Напередодні саміту у Вільнюсі експерти розглянуть можливі сценарії розвитку відносин України – ЄС в контексті підписання Угоди про Асоціацію. До участі у заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.