Чисті вугільні технології здатні поліпшити довкілля: експерти

Впровадження екотехнологій є ключовим пріоритетом для української вугільної промисловості. Про це говорили експерти на круглому столі, що відбувся за підтримки ЄС у Києві.

Вальтер Треттон, Керівник відділу «Енергетика, транспорт і навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні
Вальтер Треттон, Керівник відділу «Енергетика, транспорт і навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні

Україна є однією з десяти країн, що володіють найбільшими покладами вугілля, нагадав Вальтер Треттон, Керівник сектору з енергетики та довкілля Представництва ЄС в Україні. Виступаючи на семінарі з вугільних технологій у Києві, що відбувся у рамках проекту ЄС, він говорив про впровадження екотехнологій як ключовий пріоритет для української вугільної промисловості.

Ігор Вольчин, Завідувач лабораторії Інституту вугільних енерготехнологій НАН України, вважає розвиток і застосування чистих вугільних технологій одним зі способів зменшення негативного впливу енергетики на довкілля. «Застосування таких технологій дозволить Україні виконувати свої зобов’язання у рамках членства в Європейській енергетичній спільноті, особливо у сфері захисту довкілля», – говорить Вольчин.

Вальтер Треттон також наголошує на важливості підтримки Євросоюзом міжнародних екологічних зобов’язань України. «Технології чистого вугілля, зокрема уловлення та складування вуглецю, вважаються головними механізмами у перехідний період до низьковуглецевого майбутнього», – підкреслив він.

Учасники семінару переконані: саме чисті вугільні технології забезпечать ефективну роботу електростанцій з високими техніко-економічними та екологічними показниками.

Окрім того, під час семінару також була представлена монографія, що містить узагальнені результати впровадження проекту ЄС. У ній наголошується на важливості провадження чистих вугільних технологій для розв’язання екологічних та інших проблем в енергетичній галузі України.

У такий спосіб, за словами Треттона, ініціатива ЄС здатна зробити важливий внесок у встановлення «більш конкурентоспроможного та екологічно безпечного енергетичного сектору в Україні».

Довідка

Семінар «Впровадження в енергетику України чистих вугільних технологій» пройшов 7-9 жовтня у Києві.

Він став доброю нагодою для обговорення питань, пов’язаних із ефективним та екологічно-раціональним використанням вугілля. Також учасники події торкнулися інших проблем вугільної теплоенергетики України та обговорили можливі шляхи їх розв’язання.

Захід пройшов у рамках проекту ЄС «Демонстрація, ознайомлення та застосування в Україні чистих вугільних технологій та технологій уловлювання та складування вуглецю». У ньому взяли участь експерти Національної академії наук (НАН), представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також численних наукових, проектних і конструкторських бюро та організацій, які працюють в енергетичній сфері.

Загальна мета проекту ЄС «Демонстрація, ознайомлення та застосування в Україні чистих вугільних технологій та технологій уловлювання та складування вуглецю» – забезпечити належний рівень екологічної стійкості в енергетичному секторі країн-учасниць проекту, включаючи Україну. Також проект спрямований на розвиток і використання чистих вугільних технологій та технологій уловлення та зберігання вуглекислого газу в енергетиці України та інших країн. Вважається, що використання таких технологій дозволить зменшити витрати енергетичного вугілля і значно скоротити викиди парникових газів та інших шкідливих речовин у довкілля. Проект триває майже два роки – з січня 2011 року до кінця 2013 року. Окрім України, він також впроваджується у Росії, Казахстані, Південній Африці та Індонезії.

Детальнішу інформацію можна отримати за таким посиланням: http://www.cetiproject.com/en/index