Посол Ян Томбінські: «Громадянин є центром уваги Угоди про асоціацію»

Громадянин, його права та умови для розвитку перебувають у центрі уваги Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. На цьому наголосив Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські під час старту інформаційної кампанії «Сильніші разом», що пройшла у Національній філармонії України у Києві 10 вересня.

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські
Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські

Її мета – підняти суспільну обізнаність щодо можливостей, якими може скористатися Україна після укладання Угоди про асоціацію, включно із положеннями про створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ), з ЄС.

За словами Томбінського, Угода про асоціацію сприятиме розвитку парламентської демократії та місцевого самоврядування. Вона створить умови для рівності усіх перед законом та його неупередженості, а також для вільної економічної діяльності. «Україна має можливість зміцнити свій суверенітет за допомогою стратегії розвитку, що її пропонує Угода про асоціацію», – підкреслив Томбінські. На його переконання, асоціація з ЄС «не загрожує українській самобутності та національній ідентичності».

IMG_1646

Також вона не загрожує розвитку співпраці між Україною та її сусідами. «Євросоюз не нав’язує Україні жодних рішень, що можуть зіпсувати її відносини із сусідами, включно із Росією», – зазначив дипломат. Навпаки, Росія може отримати користь від економічного розвитку та стабільності, що їх передбачає асоціація між ЄС та Україною, додав він.

Заступник Міністра закордонних справ України Андрій Олефіров підтверджує, що рухаючись у напрямі політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, Україна бере на себе зобов’язання із впровадження внутрішньодержавних системних і комплексних реформ. А тому завдяки інформаційній кампанії кількість прихильників реформ та європейського вибору України зростатиме. Це, своєю чергою, приятиме «входженню країни у європейський політичний, економічний, правовий та культурний простір», – додав дипломат.

Серед бізнесових кіл, особливо малих і середніх підприємств, ГВЗВТ сприймається як можливість доступу на європейські ринки, говорить Президент Торгівельно-промислової палати України Геннадій Чижиков. Він переконаний: для українських підприємців зона вільної торгівлі з ЄС відкриє доступ до фінансування Євросоюзу, поліпшить інвестиційний клімат, сприятиме розширенню бізнесових контактів та активізує модернізацію і запозичення новітніх європейських технологій.

Контекст

«Сильніші разом» – це всеукраїнська інформаційна кампанія, спрямована на підняття суспільної обізнаності щодо можливостей та переваг, які надає Україні Угода про асоціацію. Також її метою є сприяння політичній асоціації та економічній інтеграції між ЄС та Україною як одного з головних пріоритетів зовнішньої політики країни. Ініціативу підтримує широка громадськість, зокрема урядовці, політики, експерти, представники громадянського суспільства та недержавного сектору, митці тощо.