«Будуймо Європу в Україні»: стартувала нова інформаційна кампанія Представництва ЄС

12 вересня 2013 року Посол ЄС в Україні Ян Томбінські відкрив нову інформаційну кампанію Представництва Європейського Союзу в Україні. Відкриття кампанії «Будуймо Європу в Україні» розпочалося з Миколаєва.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінські
Посол ЄС в Україні Ян Томбінські

Спілкуючись з громадянами міста, Посол Томбінські часто говорив про важливість не лише підписання, але й виконання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. «Підписання Угоди про асоціацію – це початок початків. Після цього починається дуже складна праця». За його словами, «там не йдеться тільки про те, щоб просто підписати Угоду про асоціацію. Нам важливо, щоб ця Угода була дорожньою мапою, робочим планом реформ в Україні».

У цих зусиллях з реформування країни важлива не лише допомога Європейського Союзу, але й праця самих українців. Вуличний театральний виступ «Європа на твоїй вулиці» проілюстрував цю думку яскравою виставою, що стала першим заходом в рамках інфокампанії. Це було незвичайне театральне дійство, під час якого актори взаємодіяли з глядачами, разом допомагаючи Україні стати сильною та самостійною.

Вуличний театральний виступ «Європа на твоїй вулиці»
Вуличний театральний виступ «Європа на твоїй вулиці»

За сюжетом вистави, головні герої їхали в гості з Європи до своєї української товаришки. Але зустрівшись, побачили, що вона сумна та втомлена. Як справжні друзі, європейці почали підбадьорювати колегу з України. Але як не намагалися, вона все одно була невесела. Тоді актори звернулися за допомогою до українських громадян. І вже разом з глядачами вистави, за їх активної участі, українську колежанку вдалося розвеселити. Актори виступили у різнокольорових костюмах, творячи яскраву та барвисту виставу. За допомогою міміки, жестів, пластики тіла, вони відтворили художній образ взаємин України-ЄС та руху України до Європи. Вистава ніби говорила: для зміцнення України потрібна і підтримка ЄС, і турбота самих українців.

«Україна має величезний людський потенціал»,говорив того дня Мортен Енберґ, заступник Посла Швеції в Україні. Він розповів, як активно шведські компанії цікавляться Україною, зокрема її спеціалістами з інформаційних технологій. «У вас розумні та освічені люди. І ми переконані, що якщо буде політична воля, Україна зможе здійснити всі необхідні завдання. А тому є сильна надія, що ми підпишемо Угоду про асоціацію».

Всі країни проходять зараз через період складної адаптації, додав Посол Ян Томбінські. Угода про асоціацію стане «національною стратегією модернізації України». Процес її виконання не буде легким, але він принесе відчутні результати, – говорив Посол. «Просто не треба боятися», – додав він.

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів, які протягом року проходитимуть по Україні з метою роз’яснення важливості підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі бажаючі. Наступним заходом інфокампанії стане вулична акція «Уяви європейську Україну, вона стартує тут!», що відбудеться 14 вересня у Білій Церкві. Під час акції кожен зможе написати чи зобразити своє бачення «європейської України» на стіні бажань та зрозуміти, чому європейські країни можуть бути прикладом для наслідування.