Буклет EUBAM сприятиме збільшенню прозорості на пунктах перетину кордону

24 вересня, під час прес-туру до Могилева-Подільського, EUBAM та її партнери з Молдови та України поширили перші примірники нового інформаційного буклету. Його мета – інформувати громадян про основні правила, пов’язані з митним контролем, безпекою та перетином кордону – під час в’їзду як в Україну, так і в Молдову.

Надання публічної інформації на кордоні грає важливу роль у збільшенні прозорості.
Надання публічної інформації на кордоні грає важливу роль у збільшенні прозорості.

Цей проект є частиною зусиль EUBAM, спрямованих на поліпшення комунікації з громадянами. Адже надання публічної інформації на кордоні грає важливу роль у збільшенні прозорості. Наявність якісної та доступної інформації допомагає зменшити схильність до корупції. Крім того, якісне інформування громадськості також зменшує невизначеність та підвищує передбачуваність для людей, які перетинають кордон.

Місія надрукувала 30 000 примірників буклету, якій буде поширюватися партнерами на пунктах перетину молдавсько-українського кордону – за винятком центрального (придністровського) сегменту. Також передбачається, що партнери розмістять буклет на своїх веб-порталах.

Буклет, який надруковано російською, українською, англійською та молдавською мовами, містить важливу інформацію стосовно перетину кордону. Зокрема, тут йдеться про потрібні документи, заборонені товари, митні норми, правила керування автомобілем та обмеження швидкості, номери служб екстреного виклику тощо. З одного боку буклету міститься інформація щодо України, з іншого – щодо Молдови.

Цей проект побудовано на моделі «Порадника з перетину кордону и безпеки до Євро 2012» для футбольних вболівальників, якій Місія ЄС розробила з українськими та польськими прикордонними відомствами. 400 000 примірників цього буклету було розповсюджено на пунктах перетину польсько-українського кордону, в містах, що приймали Євро 2012, та через веб-портали.

Завантажити буклет можна тут