Представництво ЄС презентувало інформаційну кампанію «Будуймо Європу в Україні» в Білій Церкві

14 вересня 2013 року в Білій Церкві Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Ян Томбінські офіційно представив інформаційну кампанію «Будуймо Європу в Україні». Він також урочисто відкрив Інформаційний центр Європейського Союзу, що працюватиме на базі Білоцерківського національного аграрного університету.

«Європа починається з тебе», - написав на стіні Посол Ян Томбінські
«Європа починається з тебе», – написав на стіні Посол Ян Томбінські, закликаючи будувати Європу в Україні разом.

 Інформаційну кампанію презентували білоцерківцям під час акції «Уяви європейську Україну, вона стартує тут!» На символічній стіні бажань мешканці міста та гості заходу висловлювали свої бачення європейської України. Імпровізована стіна бажань стала віддзеркаленням того, якою громадяни хотіли бачити свою країну та яких європейських цінностей їм бракує. Зазначені на стіні свобода слова, чесні суди, вільні кордони, доступна медицина, достойні стипендії, якісні дороги – це далеко не повний перелік тих прагнень і планів, які українці хотіли би реалізувати на шляху до ЄС. «Європа починається з тебе», – написав на стіні Посол Ян Томбінські, закликаючи будувати Європу в Україні разом.

На символічній стіні бажань мешканці міста та гості заходу висловлювали свої бачення європейської України.
На символічній стіні бажань мешканці міста та гості заходу висловлювали свої бачення європейської України.

До акції також долучилися близько 500 представників вишів з усієї України. Вони зібралися в цей день в Білій Церкві на з’їзді лідерів студентського самоврядування. Залишаючи свої побажання на стіні, молоді люди висловлювали свою підтримку європейським стандартам життя. Цим вони підтверджували, що своє майбутнє вони бачать у європейській спільноті. Акція стала своєрідним закликом для українців об’єднатися у бажанні жити в європейській країні.

 Цього ж дня Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Ян Томбінські разом з Ректором університету Анатолієм Даниленко офіційно відкрили 15-й Інформаційний центр Європейського Союзу. Центр працюватиме на базі Білоцерківського національного аграрного університету.

Інфоцентр ЄС стане інструментом для поліпшення знань про Європейський Союз та відносини між Україною та ЄС. Він також буде своєрідним вікном євроінтеграції для жителів Білої Церкви. Центр матиме широкий вибір публікацій та матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС. Центр покликаний поширювати інформацію про ЄС та його політику серед жителів Білої Церкви, надавати допомогу в навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяти участі студентів в дебатах з європейських питань. За словами ректора БНАУ Анатолія Даниленка: «Саме молодь має очолити рух до Європи, саме їх бажання, вміння, прагнення та знання мають змінити Україну на краще».

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні буде проводити протягом року по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.