ЄС сприяє реалізації Транспортної стратегії України

ЄС виділив 65 млн. євро грантових коштів та майже 500 млн. євро кредитів для поліпшення українського транспортного сектору.

Transport Rasbash
Ендрю Расбаш, Керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні, та Юлія Стаценко, переможиця студентського конкурсу есе

18 липня проект «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України», що фінансується ЄС, підбив підсумки своєї інформаційної кампанії. Вона була спрямована на популяризацію Транспортної стратегії та ключових елементів співпраці між Україною та ЄС у транспортному секторі. В рамках інформаційної кампанії проект експонував тематичну виставку по всій Україні, провів низку публічних лекції з Транспортної стратегії та організував конкурс студентських есе під назвою «Моє бачення майбутнього української транспортної галузі».

«ЄС дуже зацікавлений в підтримці реформ та модернізації українського транспортного сектору, зокрема автомобільного, залізничного, морського, повітряного та внутрішнього водного транспорту», – говорить Ендрю Расбаш, Керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні. Для втілення цієї мети Європейський Союз виділив українському уряду грант у розмірі 65 млн. євро, аби підтримати імплементацію транспортних правил ЄС. Крім цього, фінансові інституції Союзу надають свою підтримку модернізації української транспортної галузі. «Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав позики на майже 500 мільйонів євро, з яких 41 млн. євро виділено на реформування управління повітряним рухом в Україні і 450 млн. євро – на поліпшення доріг», – додав Расбаш.

Геннадій Деркач, Перший заступник начальника Головного управління розвитку і технічної політики Державної адміністрації залізничного транспорту України, окреслив ключові напрямки, на які спрямовані європейські гроші. Зокрема, Україна сподівається спільно з ЄІБ та ЄБРД модернізувати Бескидський залізничний одноколійний тунель, що знаходиться в українській частині Карпат та є частиною Пан’європейського транспортного коридору №5. Деркач також підкреслив, що Транспортна стратегія України спрямована на модернізацію інфраструктури та підвищення безпеки пасажирів.

Ендрю Расбаш, Керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні, та Юлія Стаценко, переможиця студентського конкурсу есе
Ендрю Расбаш, Керівник Управління програм допомоги Представництва ЄС в Україні (у центрі)

Аналізуючи транспортну співпрацю у ширшому контексті відносин між Україною та ЄС, Ендрю Расбаш наголосив, що транспортній сфері присвячені 12 сторінок парафованої Угоди про асоціацію. «Підписавши Угоду, Україна візьме на себе масштабне зобов’язання втілити європейські правила у транспортному секторі», – зазначив Расбаш. Дипломат також додав, що ЄС прагне бачити Україну «частиною великого Європейського простору, в якому пасажирські та транспортні перевезення відбуваються безперешкодно в межах як окремої країни, так і всередині всього ЄС».

В рамках заходу Ендрю Расбаш також нагородив переможців студентського конкурсу есе «Моє бачення майбутнього української транспортної галузі». Перше, друге та третє місця, відповідно, зайняли Юлія Стаценко, В’ячеслав Ковальчук та Олександр Суржиков, студенти транспортних ВНЗ України. Юлія Стаценко, як переможець конкурсу, також побувала у Брюсселі, де відвідала інституції ЄС. Ця подорож, за словами Юлії, надихнула її на нові ідеї та ініціативи.

Контекст

«Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» є проектом, що фінансується Європейським Союзом. Він був розроблений з метою допомогти Міністерству інфраструктури України у втіленні національної Транспортної стратегії, прийнятої в жовтні 2010 року, а також зміцнити співпрацю між Україною та ЄС у транспортному секторі.  Для досягнення цих цілей проект допомагає Міністерству інфраструктури втілити завдання, що були спільно погоджені в рамках «Програми галузевої бюджетної підтримки ЄС транспортному секторі України». Для реалізації програми ЄС виділив Україні допомогу розміром 65 млн. євро. Крім цього, проект веде інформаційну кампанію для підвищення обізнаності громадянського суспільства щодо спільних цілей України та ЄС у модернізації транспортної інфраструктури України.

Більше інформації щодо співпраці між Україною та ЄС у транспортному секторі можна знайти тут: http://transport-ukraine.eu

Володимир Гушулей, Київ