Посол ЄС: часу для ухвалення законів з візової лібералізації залишається дуже мало

IMG_91543-го липня, виступаючи на прес-конференції в Представництві Європейського Союзу, голова Представництва, посол Ян Томбінські надав роз’яснення щодо часових рамок для ухвалення законів, що потрібні для лібералізації візового режиму між ЄС та Україною. Ухвалення цих законодавчих актів потрібне для завершення першої (законодавчої) фази Плану дій з візової лібералізації та переходу до його другої (виконавчої) фази.

Парламентська сесія ще не завершилася. Вона закриється у п’ятницю, і до цього часу я планую зустрітися з лідерами парламентських фракцій. На цій зустрічі я закликатиму їх зробити те, що потрібно зробити: адже часу залишається обмаль. Для завершення процесу все ще бракує закону щодо боротьби проти дискримінації, а також законодавства щодо створення адміністративних агенцій з боротьби проти корупції та з захисту даних. Всі ці закони пов’язані з Планом дій щодо візової лібералізації.

Якщо їх не ухвалять, не відбудеться й оцінки поступу, здійсненого Україною. Є певні технічні процедури: спочатку мають бути ухвалені закони; потім Уряд України має подати Європейській Комісії свою оцінку того, що було зроблено; потім Європейська Комісія має, разом із державами-членами ЄС, оцінити цей поступ, і тільки після цього можна перейти до наступної фази [Плану дій з візової лібералізації]. Ми планували, що всі ці речі [ухвалення законодавства, подання звіту, проведення його оцінювання з боку ЄС] будуть завершені до Вільнюського саміту Східного Партнерства, який відбудеться у листопаді 2013 року. Але зараз я боюся, що ці речі можуть не бути завершені до Вільнюса.

Я також хотів би наголосити на ще одному моменті. Тут не йдеться про умови, нав’язані ЄС. Йдеться про взаємну домовленість: адже про ці речі ми спільно домовилися з Україною, і вони не є чимось таким, що раптом надійшло з Брюсселя.

Деякі політичні партії не виключають можливості проведення влітку позачергової сесії. Це питання відповідальності українських законодавців».