Українські прикордонники отримали нові знання завдяки проекту ЄС

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Понад 1000 представників прикордонних і митних органів з шести країн-учасниць Східного партнерства отримали нові знання завдяки тренінговому проекту з інтегрованого управління кордонами для країн Східного партнерства (EaP IBM FIT).

Мартайн Плайм, Директор Східного напряму Міжнародного центру з розвитку міграційної політики, презентував здобутки ініціативи під час заключної конференції проекту, що пройшла у Києві 12 червня.

За словами Плайма, під час реалізації проекту учасники здобули нові знання з питань захисту документів, виявлення наркотиків та контрабандних цигарок, захисту прав інтелектуальної власності, боротьби проти корупції та торгівлі людьми. Вони також дістали змогу ознайомитися з досвідом ЄС у цій сфері. Навички, отримані під час впровадження проекту, можуть знадобитися у процесі виконання Україною своїх обов’язків у рамках плану дій з візової лібералізації з ЄС, вважає Плайм.

За словами Олександра Панченка, заступника начальника Управління прикордонної співпраці Адміністрації Державної прикордонної служби України, сьогодні Україна перебуває на порозі заснування нової програми, що поширюватиме знання та вміння, отримані під час проекту.

Загальною метою проекту було сприяння руху осіб і товарів через кордони у шести країнах Східного партнерства (Вірменії, Азербайджані, Білорусії, Грузії, Молдові та Україні) з одночасним гарантуванням безпеки на цих кордонах. Цієї мети досягали завдяки зміцненню міжвідомчої співпраці між країнами-учасницями проекту, країнами-членами ЄС та іншими зацікавленими організаціями. Проект було започатковано у 2011 році; він тривав два з половиною роки. Його бюджет – 2 млн. євро.

Докладнішу інформацію можна знайти на сайті ініціативи: www.eap-fit.eu